TES üyeleri istişare yaptı

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi İl Yönetimi, İlçe Yönetim kurulları, Üniversite Teşkilatı ve Kadın Komisyon Başkanlığı yönetiminin katılımıyla genişletilmiş eğitim ve istişare toplantısını sendika binası salonunda gerçekleştirdi.

TES üyeleri istişare yaptı

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi İl Yönetimi, İlçe Yönetim kurulları, Üniversite Teşkilatı ve Kadın Komisyon Başkanlığı yönetiminin katılımıyla genişletilmiş eğitim ve istişare toplantısını sendika binası salonunda gerçekleştirdi.

13 Ekim 2018 Cumartesi 09:27
10 Okunma
TES üyeleri istişare yaptı
Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç toplantıda 2017, Kasım -2018, Ekim dönemini kapsayan bir yıllık çalışma faaliyetleri, sendika üye durumlarını,  paylaştı.

Yeni dönemde yapılacak çalışmalarla ilgili yönetim kurullarının bilgilendirildiği toplantıda Şube Başkanı Tayfur Urgenç; katılımcılara teşekkür ederek başladığı konuşmasında öncelikle bir yıllık çalışmaları ile ilgili 15 maddelik bilgilendirme yaptı. Sonrasında ise Bir yıl boyunca yapılacak sendikal faaliyetler kararlaştırıldı.

Türk eğitim Sen Nevşehir şube yönetim kurulu olarak Nevşehir genelindeki tüm okullarımız, üniversite ve KYK ziyaret edilerek üyelerle ve eğitim çalışanları ile temas kurulduğunu ve sonuç itibari ile Nevşehir'deki diğer tüm sendikalar üye kaybı yaşarken üye artışı gerçekleştiren tek sendika Türk eğitim Sen olduğunu söyleyen Başkan Urgenç,  “Kozaklı Karahasanlı'dan Derinkuyu Suvermez'e kadar tüm okullarımız ziyaret edilmiştir. Ayrıca Bu yıl eğitim ve öğretim yılının açılış etkinliği ve ziyareti Yazıhöyük kasabasındaki okullarımızda yapılmıştır. Arkadaşlarımıza Türk Bayrağı, Fotokopi kağıdı ve tahta kalemi hediye edilmiştir.

Sosyal ve Kültürel etkinliklere önem verilmiş Milli ve manevi günlerimizde basın açıklamaları yapılmış il genelinde yapılan anma ve kutlama programlarını sendikamızı temsilen yönetim kurulu üyelerimizi katılmıştır. Kadın komisyonu, kadınlar günü ve Anneler gününde bayan üyelerimizle sabah kahvaltılarında buluşmuştur.  Milli Egemenlik ve Ataya saygı Zemi vadisi yürüyüşü, Ecdada yolculuk Balkan Gezisi, Nevşehir merkezde 500 üyemizin katıldığı Necmettin Yılmaz iftar sofrası, Avanos ilçemizde 165 üyemizin katıldığı iftar sofrası, Öğretmenler gününde ve Anneler gününde ilimizde 1500'er adet karanfil dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Sendikamızda üyelerimizin katıldığı Üniversite hocalarımızın katıldığı Değerler eğitimi ve Kudüs konulu konferans söyleşiler tertip edilmiştir.

Ziyaretlerimiz sırasında okullarda yöneticilik görevinde bulunan arkadaşlarımıza Kurtuluş ve Çanakkale savaşı temalı  kanvas tablolar, milli ve manevi değerlerimizi ön plana çıkartan taş baskı tablolar hediye edilmiştir.” dedi.

Üyelerin indirimli alışveriş yapabilmeleri için kamu Sen il Temsilciliğiyle ortak girişimde bulunarak avantaj sağlayacak indirim anlaşmaları yapıldığına da değinen Başkan Urgenç “İndirim anlaşması yapılan iş yerleri Türk Eğitim Sen Nevşehir Web sitemizde yer almaktadır.

Kimliği bulunmayan üyelerimizin kimlik yenileme çalışması yapılmıştır. SMS sistemi oluşturulmuş ve üyelerimize oluşturduğumuz bu SMS sistemi ile bilgilendirmeler yapılmaktadır. Sendikamıza ait bir web sitesi oluşturulmuş kurumsal olarak faaliyet göstermektedir.  Türk Eğitim Sen Nevşehir şubesi otomasyon sistemi güncellenmektedir. Yine sendikamıza ait Twitter, Facebook, ınstagram sosyal medya hesapları açılmış güncel bilgi paylaşımı yapılmaktadır.

Genel Merkez yöneticilerimizin katılımı ile Nevşehir Dinler otelde İl-İlçe yönetim kurullarımız okul temsilcilerimizden oluşan 130 kişilik bir yönetim ekibinin katılımı ile değerlendirme ve istişare toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Üyelerimizin üzüntülerini paylaştık. Sevinçlerine destek olmak için sendikamız adına düğünlerine katıldık. Çocukları doğduğunda misafirlerine ilk ikramlarını biz ulaştırmaya çalıştık. Üyelerimizin yaptığı proje, sosyal faaliyet, etkinliklere katılarak destek olmaya gayret ettik.

Sendika binamızı üyelerimize yakışır eş ve çocukları ile rahatça gelebilecekleri daha geniş olan bu mekana taşıdık. Bir çok faaliyet ve etkinliklerimizi salonumuzda ve teraslarımızda gerçekleştirmekteyiz. Bugün olduğu gibi.

Bugün itibari ile tüm il-ilçe-Üniversite yönetim kurullarımız ve kadın Komisyon başkanlığımız tayin vb. nedenlerle ayrılan arkadaşlarımızın yerine yenileri belirlenmiş yönetim kurulu kararıyla resmi bir boyut kazanmıştır.  Okul temsilcilerimiz bu hafta içinde tekrar güncellenerek önümüzdeki haftada bu salonda Okul temsilcilerimiz ile buluşulacaktır.

Özel hayatından kaynaklanan nedenlerden dolayı Özcan Sert dilekçe ile yönetim kurulundan ayrılmış yerine yedek aday Sefa Atar yönetim kurulu asıl üyeliğe getirilmiştir. Özcan Sert'e bu süreçte verdiği destek ve çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Sefa Atar Bey'e de hayırlı olsun. dileklerimi iletiyorum.

Nevşehir Valiliği, Üniversite Rektörlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğüne ziyaretler gerçekleştirilmiş ve iade-i ziyaretler yapılmıştır.

Son yönetici atamalarında sendikamıza üye 13 arkadaşımız müdür yardımcısı olarak 3 arkadaşımızda Okul Müdürü olarak görevlerine başlamış. Eylül ayının ilk haftasında tüm arkadaşlarımız ziyaret edilerek tebrik edilmiştir.

Üyelerimizin karşılaştığı sorunlar kurum ve kuruluşlar ile iletişim kurularak çözümlenmeye çalışılmıştır. Çözümlenmeyen meselelerde ise üyelerimizin istekleri doğrultusunda hukuki süreçler başlatılmıştır.  Kayseri Bölge avukatımız üyelerimizin idari davalarında sürekli hizmet vermektedir. özel hayat ve cezai işlemlerde hem sendikamız adına Şube başkanı olarak şahsım ve mevzuat işlerinden sorumlu başkan yardımcımız Önder Doğan bilgilendirme yapmaktadır. Gerekirse Avukat desteği de verilmektedir. Açıkta bekleyen mağdur olan üyelerimizle ilgili hem genel merkezimiz hem de şubemiz mağduriyetlerin giderilmesi için hukuki anlamda yardımcı olunmuştur. Genel merkezimiz bakanlık soruşturmalarında savunmalarını yapmışlardır. Bu şekilde olan 3 üyemiz görevlerine dönmüştür. Ayrıca Nevşehir'de üyemiz olup sendikamıza başvuran mağdur arkadaşlarımıza da hukuki anlamda yardımcı olunmuştur.

Eğitim ve Eğitimcinin sorunları sürekli gündemde tutulmuş genel merkezimiz tarafından alınan eylem kararlarımız üyelerimize SMS sistemimiz,  web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla duyurulmuştur.

Sendikamızın Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi TES. Üniversite yönetim kurulu üyesi Doç. Dr. Özden Taşgın hocamız Nevşehir MHP. Belediye başkan Aday Adayı olmuştur. Teşkilatımıza, ailesine ve şahsına hayırlı olmasını ve başarılar diliyorum.” dedi.

Şube Başkanı Urgenç konuşmasını bitirdikten sonra bir yıl boyunca yapılacak sendikal çalışmalar ve faaliyetler kararlaştırıldı. Temsilciler ve yönetim kurulu üyeleri fikirlerini belirttiler. Toplantı 3 saat süren istişare sonucunda bir yıllık çalışma planı ve hedefi belirlenerek sona erdi.

Son Güncelleme: 13.10.2018 09:27
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner3

banner4