‘Çok değerli tecrübeler edindik’

Ürgüpspor Teknik Direktörü Mahmut Sami Akyüz, sezon içindeki şansız puan kayıplarına baktıklarında çok önemli ve değerli tecrübeler edindiklerini belirtti.

Bölgesel Amatör Lig 3. Bölge 3. Grup’ta Nevşehir’i temsil eden ve sezonu 26 puanla 5. sırada tamamlamalarına rağmen statü gereği yerel ligde düşen Ürgüpspor’un Teknik Direktörü Mahmut Sami Akyüz geride kalan sezona dair değerlendirmelerde bulundu.

Teknik Direktörü Mahmut Sami Akyüz, Sezon içinde yaşanan şansız puan kayıplarına baktıklarında gerek teknik ekip planlaması, gerekse futbolcu kadrosu planlamasında tekrar çok önemli ve çok değerli tecrübeler edindiklerini ifade etti.

Son 2 sezonda yaşananlar ve Ürgüpspor’un gelecek planlamaları hakkında açıklamalarda bulunan Mahmut Sami Akyüz, en kısa zamanda da daha güçlü yönetimi,  şanlı taraftarı, tesisleriyle ve en önemlisi doğru bir alt yapı planlamasıyla Ürgüpsporun hak ettiği yerde olacağına vurgu yaptı.

Teknik Direktörü Mahmut Sami Akyüz’ün kulüp sosyal medyasında yaptığı açıklamalar şu şekilde;

“Tarihimizde ilk kez BAL’a yükseldik”

Mahmut Sami Akyüz, Türkiye Futbol Federasyonu'nun uyguladığı statü ile birlikte Ürgüpspor’un tarihinde ilk defa Bölgesel Amatör Lige yükseldiğini ifade ederek, “2021-2022 sezonunda Ürgüp Spor Kulübü olarak, Bölgesel Amatör Lig'de hem ilimizi hem de ilçemizi ulusal anlamda en iyi şekilde temsil etmenin mücadelesini verdik. Bu anlamda, bu onurlu görevi,  Ürgüp Spor Kulübü Teknik Sorumluluk görevini şahsıma layık gören, bana inanan ve güvenen, başta Kulüp Başkanımız Mehmet Halis Aydoğan'a ve As Başkanımız Futbol Şube Sorumlumuz Mehmet Dinler olmak üzere tüm yönetim kurulumuza teşekkürlerimi bir borç biliyorum.

2019 Eylül ayında göreve başladığımız Ürgüpspor Kulübümüz ile birlikte Yerel Lig'de grubumuzu "Şampiyon" olarak tamamladık. Ülkemizde ve Dünyadaki Covid-19 salgınından dolayı ertelenen Play-Off maçlarının devamında, Türkiye Futbol Federasyonu'nun uyguladığı statü ile birlikte tarihimizde ilk defa Bölgesel Amatör Lige yükseldik” dedi.

“İlk sezon katılmadık”

Kulübün menfaatleri doğrultusunda ilk sezon Bölgesel Amatör Lig’e katılmama kararı aldıklarını belirten Akyüz, “2020-2021 sezonu Türkiye Futbol Federasyonu tarafından pandemiden dolayı kısa bir sezon olarak planlandığı için katılmanın kulübümüzü anlamsızca yıpratacağını ve tüketeceğini düşünerek, kulübümüzün menfaati doğrultusunda kısa sezon olarak adlandırılan lige, geçtiğimiz sezon katılmama kararı aldık ve katılım hakkımızı 2021-2022 sezonunda kullanmayı kulüp olarak daha uygun bulduk. 2021-2022 sezonu başında, ilimizdeki ve ülkemizdeki daha çok, yetenekli gençlerin ağırlıklı olduğu kadromuzla, Bölgesel Amatör Lig'te mücadele etmeye başladık. Bunu yaparken de, tabi 1. Lig'de de Voleybol takımımızın da olmasıyla birlikte ve geçmişten beri söylediğimiz gibi kulübümüzü ve yönetimimizi tüketmeden üreterek, ve aynı zamanda hem Ürgüp’ümüzün hem de ilimizin yeteneklerine sahip çıkarak, Şehrimize değer katmanın ve  bu ligde her zaman en iyisini yapmanın mücadelesini verdik. Yine geçmişten beri ifade ettiğim gibi; Bölgesel Amatör Lig'te bir takımımız varsa, bu şehre; teknik ekibiyle, futbolcusuyla değer katmalı ve bu Şehri bu ligde gelecek adına daha önemli kazanımlar elde edecek şekilde temsil etmeli demiştik. Ürgüp Spor Kulübü olarak da, bu ligde hem yarışmacı hem de şehrimizin yetenekleri ile en iyi şekilde mücadele etmenin ayrıca geçtiğimiz yıllarda Nevşehirspor ile BAL’da edindiğimiz tecrübelerimizi Ürgüpspor çatısı altında tekrar BAL’da ilçemizi ve ilimizi tüm ekibimle birlikte ulusal anlamda en iyi şekilde temsil etmenin mücadelesini verdik” diye konuştu.

“Birçok otoritenin takdirini topladık”

Teknik Direktör Mahmut Sami Akyüz, yüksek bütçeli takımlarla uzun süre ilk 3 içerisinde yer aldıklarını ve 5 haftalık yenilmezlik serisi ile birlikte hem Nevşehir’de hem de ulusal anlamda birçok otoritenin takdirini topladıklarını ifade ederek, “ 9 bölge ve her biri 3 gruptan oluşan Bölgesel Amatör Lig'te, 3. Bölge 3. Grupta önemli rakiplerle yarıştık. Talasgücü Belediyespor ve Emar Grup FK gibi bize göre çok yüksek bütçeli takımlarla haftalarca ligin zirvesinde, ilk 3'ün içerisinde yer aldık. 5 hafta boyunca yenilmezlik serisi ile birlikte hem ilimizde hem de ulusal anlamda birçok otoritenin takdirini topladık. Devre arasında takımımıza yaptığımız takviyelerle birlikte takımımızın bu ligde daha güzel işler yapmasını hedefledik. Şanssız puan kayıplarıyla birlikte ilimizin diğer temsilcisinin 8 puan gerisine düşmemize rağmen, 3 hafta gibi kısa bir süre içerisinde 8 puanlık farkı kapattık. Ligin 16. haftasında Ürgüp İlçe Stadı'nda "Derbi" havasında ilimizin bir diğer temsilcisi ile çok önemli bir maça çıktık. O gün tribünleri dolduran taraftarlarımıza bu galibiyeti armağan etmeyi o kadar çok istedik ama maalesef, kazanmayı çok arzuladığımız bu çok önemli maçı kaybettik. O gün ki oyunumuzu maalesef skora yansıtamasak da, Ürgüp İlçe Stadının müthiş atmosferiyle, yönetimiyle, taraftarıyla "Tüm Ürgüp", Ürgüp’ün tüm değerleri, Ürgüpspor paydası altında tarihinde ilk defa bir futbol maçında bu şekilde birleşerek ve bir bütün olarak kendi sahamızda mağlup olmamıza rağmen tüm camia çok önemli bir duruş sergilediğimiz kanaatindeyim. İlçemizi ve Şehrimizi en iyi şekilde temsil ettiğimizi ve bundan sonra da bu şehirde, Bölgesel Amatör Lig'de, Ürgüpspor camiasının, şehrimize en yakışan şekilde ulusal anlamda temsil edebileceğini tüm spor kamuoyuna gösterdiğimizi düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“Yalan söylemedik, kimseyi aldatmadık”

Hiçbir zaman yalan söylemediklerini, kimseyi aldatmadıklarını ve hiçbir kimseye karşı yanlış bir eylemde ve söylemde bulunmadıklarını kaydeden Akyüz, “ Sezon başından beri hem yönetimimizle hem de taraftarımızla yaptığımız birebir de ve genelde tüm görüşmelerimizde hiçbir zaman yalan söylemedik, kimseyi aldatmadık, hiçbir kimseye karşı yanlış bir eylemde ve söylemde bulunmadık. Ürgüpspor formasıyla tüm platformlarda mevcut bütçemizle hem Fair-Play ruhu çerçevesinde hem de sportif anlamda samimi bir şekilde gecemizi gündüzümüze katarak en iyisini yapmanın mücadelesini verdik” dedi.

“İlk 2 içerisinde ligi bitirebilirdik”

Basit puan kayıplarını yaşamamış olsalardı, çoğunluğu lig tecrübesi olmayan genç kadroyla, ilk 2'nin içerisinde bu ligi bitirebileceklerini öne süren Akyüz, “  Bölgesel Amatör Lig'te, 3. Bölge 3. Grupta ligi ilk 5'in içerisinde bitirmemize rağmen Türkiye Futbol Federasyonu'nun sadece bu lige özel uyguladığı statü gerekçesi ile ilçemize ve şehrimize önemli değerler katmamıza rağmen bugün bu noktadayız.Tabii ki Ürgüpspor olarak; Elbistanspor maçlarında, deplasmandaki Yahyalıspor maçında ve içerdeki Cumhuriyet Üniversitesi maçında basit puan kayıpları yaşamamış olsaydık, belki kadro planlamasında daha doğru hamleler yapmış olsaydık, sezon boyu en önemli problemimiz olan kadro derinliğinde sezon başında ve ortasında daha doğru hamleler yapabilseydik ve içerdeki "Derbi" maçında öncelikle ben cezalı olmamış olsaydım ve bu maçı kazanmış olsaydık ki, bu maçın teknik ekip ve sporcular olarak kesinlikle ne savunulacak bir tarafı nede izahı olmadığını düşünüyorum.  Bu tür puan kayıplarına kesinlikle tahammülümüz yokken, bu basit puan kayıplarını yaşamamış olsaydık, çoğunluğu bu lig tecrübesi olmayan genç kadromuzla, bu ligde ilk 2'nin içerisinde bile bu ligi bitirebilirdik, ama maalesef yukarıdaki saydığım gerekçelerden yada özeleştiride diyebiliriz. Bu sebeplerden dolayı bunu başaramadık. Ama şunu da özellikle ifade edebilirim ki bu şansız puan kayıplarına baktığımızda, gerek teknik ekip planlamamızda gerekse futbolcu kadrosu planlamasında tekrar çok önemli ve çok değerli tecrübeler edindik”diye konuştu.

“Ürgüpspor hak ettiği yerde olacaktır”

Sezon boyunda kendisine destek olan Başkan Mehmet Halis Aydoğan’a, As Başkan Mehmet Dinler’e yönetim kurulu üyelerine, teknik heyete, futbolculara, taraftar grubuna ve ailesine teşekkür eden Akyüz, en kısa zamanda Ürgüpspor’un hak ettiği yerde olacağını belirterek, “Geçmişten beri ifade ettiğim gibi; Ürgüp Spor Kulübü bu şehrin en köklü kulübü ve Ürgüp ilçesi olarak, spor kültürü ile taraftarıyla, yönetimiyle çok çok daha üst ligleri hak ettiğini söylemiştim. En kısa zamanda da daha güçlü yönetimi ile şanlı taraftarıyla, tesisleriyle ve en önemlisi doğru bir alt yapı planlamasıyla Ürgüpsporumuz hak ettiği yerde olacaktır. Dolayısıyla sezon başında, başarıda ya da başarısızlıkta sonuna kadar birlikte olacağımız sözü veren ve bir çok olumsuzluğa rağmen şahsımın ve ekibimin arkasında dimdik duran, Ürgüpspor başarısı için hiç birfedakarlıktan kaçınmayan başta Kulüp Başkanımız Mehmet Halis Aydoğan ve As Başkanımız Futbol Şube Sorumlumuz Mehmet Dinler olmak üzere tüm Yönetim Kurulumuza, bizi hiç yalnız bırakmayan 1948 Hodri Meydan Taraftar Grubumuza, özellikle sezon başından beri birçok zorluğa rağmen benimle sonuna kadar yol yürüyen adam gibi adam, genç yaşına rağmen omurgalı duruşuyla Yardımcı Antrenörümüz Mücahit Demir'e ve tüm ekibe, Ürgüpspor formasını sahada onuruyla ve şerefiyle terleten tüm sporcularıma, malzemecilerimize, masörümüze, Dinler Hotel'de ki tüm personele, gece mi gündüzüme katarak işimi en iyi şekilde yapmanın mücadelesini verirken ihmal ettiğim ama bana olan desteklerini her zaman hissettiğim eşime ve çocuklarıma sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Rabbim hakkımızda hayırlı olanı, hakkımızda nasip etsin diyerek bu yola çıkmıştım. Sözlerimi de bitirirken yine Rabbim hakkımızda hayırlı olanı, hakkımızda nasip etsin diyerek sözlerimi bitiriyorum” dedi

29 Nis 2022 - 12:30 Nevşehir/ Nevşehir- Spor

Son bir ayda nevsehirkenthaber.com sitesinde 447.093 gösterim gerçekleşti.göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nevşehir Kent Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nevşehir Kent Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Nevşehir Kent Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Nevşehir Kent Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Nevşehir Markaları

Nevşehir Kent Haber Gazetesi, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 212 43 10
Reklam bilgi


Anket AK Parti’den kimi aday görmek istersiniz?