Türk Eğitim Sen 4 ilçe ve üniversitede yetkili sendika

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi 15 Mayıs 2022 sendika mutabakatlarına göre Avanos, Gülşehir, Kozaklı ve Ürgüp ilçelerinde ayrıca Üniversitenin kuruluşundan beri yetkili sendika unvanını sürdürdü.

Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç yaptığı açıklamada;  “Türk Eğitim-Sen Nevşehir şubesi Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde, Avanos ilçemizde, Gülşehir İlçemizde, Kozaklı İlçemizde, Ürgüp İlçemizde yetkili sendika olmuştur. İl geneli ve tüm ilçelerimizde de üye sayısını artırmıştır. Türk Eğitim-Sen'in haklı davasına emek veren tüm dava arkadaşlarımıza ve sendikamıza güvenen tüm eğitim çalışanlarına teşekkür ederiz. İlçeler bazında mutabakat metinleri imzalandıktan sonra İl mutabakat metni imzalanacaktır. Ayrıntılı açıklama İl mutabakat metni imzalandıktan sonra eğitim çalışanları ve kamuoyu ile detaylı olarak paylaşılacaktır.” diyerek ilçeler bazında üye sayılarını paylaşıp, emeği geçenlere teşekkür etti.

“ TEŞEKKÜRLER GÜLŞEHİR”

Türk Eğitim Sen eğitim çalışanlarının teveccühü ile Gülşehir'de yetkili sendika olduğunu dile getiren Başkan Urgenç, “Gülşehir ilçe başkanımız Ümit Kılıç nezdinde Gülşehir ilçe yönetimimize, kurum temsilcilerimize, tüm eğitim çalışanlarına, bu süreçte bizlere inanarak destek olan dostlarımıza teşekkür ederiz.

Türk Eğitim Sen 30 yıllık sendikal mücadelesinde her zaman çalışanların yanında saf tutmuş milli bir sendikadır. Sendikal mücadelemizde ayrıştırıcı bir dil değil bütünleştirici bir anlayışla tüm eğitim çalışanlarının mutluluğu için mücadeleye devam ediyoruz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın ilkesi ile çalışanların sosyo ekonomik düzeylerini yükseltmek, mutlu çalışan, büyük ve müreffeh Türkiye ideali ile mücadele eden Türk Eğitim Sen tüm Türkiye'de 2023 yılında çalışanların gerçek temsilcisi olacaktır.” İfadelerini kullandı.

“ TEŞEKKÜRLER AVANOS”

Türk Eğitim Sen Avanos'ta açık ara farkla yetkili sendika olduğunu söyleyen TES Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, “Avanos yetki süreci ile ilgili yaptığı açıklamada; Avanos Türk Eğitim Sen kimliği, sendikal duruşu, eğitim anlayışı ile özdeşleşmiş bir ilçemiz olmuştur. Bugün Türk Eğitim Sen en yakın sendikal rakibine 151 fark atarak 249 üye ile yetkili sendika olmuşsa Avanos eğitim çalışanları diğer sendikalara, yöneticilere ve işverenlere de bir mesaj iletmektedir. Avanos'ta eğitim çalışanlarının %54.4'ü Türk Eğitim Sen üyesidir. Avanos'ta Türk Eğitim Sen bir gelenek haline gelmiştir. Avanos eğitim çalışanlarına, ilçe yöneticilerimize, kurum temsilcilerimize ve başarının mimarı ilçe başkanımız Taner Durukan'a özverili çalışmalarından ve başarılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Dedi.

Başkan Urgenç; Türk Eğitim Sen; milli bir STK olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu ve kuruluş değerleri ile yol yürüyen istikamet belirlemektedir. Bunun yanında çalışanın sesi, mazlumun güven kapısı olmuştur. Bu özellikleri ile her bir üyemiz gururla ben Türk Eğitim Sen'liyim ifadesini kullanmaktadır.” Dedi.

“ TEŞEKKÜRLER ÜRGÜP”

Ürgüp ilçemizde yapılan yetkili sendika belirleme mutabakat sonucuna göre Türk Eğitim Sen 199 üyesi ile en yakın sendikal rakibi Ebs'ye 19 fark atarak yetkili sendika olduğunu vurgulayan Tayfur Urgenç, “Ürgüp ilçemizde yeniden Türk Eğitim Sen'i yetkili kılan başta Ürgüp ilçe başkanımız Hasan Fındıklı olmak üzere ilçe yönetim kurulumuza, kurum temsilcilerimize, üyelerimize, eğitim çalışanlarına teşekkür ederiz. Türk Eğitim Sen kurumda yetki, ilçede yetki, ilde yetki ve Türkiye'de yetki parolası ile çıktığı bu kutlu mücadelede Ürgüp ilçemizde yetkili sendika olmuştur. İnanıyoruz ve başaracağız 2023 Türk Eğitim Sen'in Türkiye'de yetki yılı olacaktır. Biz mücadelemizde hep çalışanın emeğinin kutsallığından yana olduk. Kimseye makam mevki vaat etmedik. Kimseyi işiyle aşıyla eşiyle tehdit etmedik. Hiçbir zaman ahlaksızlığa, usulsüzlüğe prim vermedik. Sadece çalışanın sesi güven duyacağı bir sivil toplum kuruluşu olduk. Çalışanların teveccühü ve gönüllerinde yer bularak geleceğe emin adımlarla ilerliyoruz. Bugün çalışanların alım gücü düşmüş, her geçen gün maaşları enflasyon karşısında erimektedir. Ek zam, seyyanen zam ve enflasyon farkının aylık yansıtılması kaçınılmaz bir hal almıştır. bu hususta taleplerimiz güncellenerek devam edecektir.” dedi.

“ TEŞEKKÜRLER KOZAKLI”

Kozaklı İlçesinde de yetkili Sendika Türk Eğitim Sen olduğunu ifade eden Urgenç, “15 Mayıs 2022 Kozaklı sendika mutabakatı imza altına alındı. Kozaklı'da ki 188 eğitim çalışanından %43.6'sı olan 82'si Türk Eğitim Sen'e üye olarak Türk Eğitim Sen'i Kozaklı'da yetkili sendika yaptı. Başta Kozaklı ilçe başkanımız Mehmet Akif Alan hocamız olmak üzere ilçe yönetim kuruluna, emek veren tüm üyelerimize, uç beylerimize, eğitim çalışanlarına tüm emektarlarımıza teşekkür ederiz. İnanıyoruz ve başaracağız; kurumda, ilçede, ilde ve Türkiye'de yetki parolası ile çıktığımız bu kutlu yolda 2023 Türk Eğitim Sen'in yetki yılı olacaktır. Türk Eğitim Sen çalışanların sosyo ekonomik düzeylerini ve özlük haklarının iyileştirilmesi mücadelesinde İnsanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesi ile ekmek kavgasının önüne Türkiye sevdasını koymuş milli bir sendika olarak mücadeleye devam edecektir. Türk Eğitim Sen 30 yıllık mücadelesinde işverenin saha sorumlusu değil her zaman çalışanların sesi olmuştur. Türk Eğitim Sen mücadelesinde ayrıştırıcı bir dil değil bütünleştirici bir anlayışa milli birlik ve beraberliği esas alarak sendikal çalışma yürütür.” Dedi.

“MERKEZ İLÇE VE DİĞER İLÇELERDE DE ÜYE SAYISINI ARTIRDIK”

Son olarak genel bir değerlendireme de bulunan Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Tayfur Urgenç, Acıgöl ve Derinkuyu ilçe yönetimlerine ve eğitim çalışanlarına teşekkür ediyorum. Acıgöl ilçemizde yetkili sendika mutabakatı imza altına alındı.

Acıgöl'de Türk Eğitim Sen üye sayısını bir önceki yıla göre 25 net üye kaydı ile artırarak 117 üye sayısına çıkaran Acıgöl ilçe yönetim kurulumuza ve eğitim çalışanlarına ilçe başkanımız İbrahim Sert nezdinde teşekkür ederiz.  Derinkuyu ilçemizde 15 Mayıs 2022 Sendika mutabakat toplantısı gerçekleştirilmiştir. Buna göre Türk Eğitim Sen Kasım ayından beri 26 net üye artışı gerçekleştirerek, geçen yıl mutabakatına göre ise net 6 üye artışı gerçekleştirerek 15 Mayıs 2022 mutabakatına göre 134 üyesiyle gururla ve emin adımlarla sendikacılık dersi vermeye devam etmektedir. Derinkuyu ilçe başkanımız Ali Ekici başta olmak üzere ilçe yönetim kurulumuza, kurum temsilcilerimize, değerli üyelerimize, tüm eğitim çalışanlarına sendikamıza gösterdikleri teveccühten dolayı teşekkür ederiz. İnandık başaracağız. Türk Eğitim Sen inandığımız değerlerle mücadeleye devam edecektir. 2023 Türk Eğitim Sen'in yetki yılı olacaktır.” dedi.

# TÜRK EĞİTİM SEN İLE İLİŞKİLİ:

19 May 2022 - 16:40 Nevşehir/ Nevşehir- Gündem

Son bir ayda nevsehirkenthaber.com sitesinde 496.713 gösterim gerçekleşti.göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nevşehir Kent Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nevşehir Kent Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Nevşehir Kent Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Nevşehir Kent Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Nevşehir Markaları

Nevşehir Kent Haber Gazetesi, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 212 43 10
Reklam bilgi


Anket En çok yalanı kadınlar mı, erkekler mi söyler?