Sözlü mülakat sınavı gerçekleştirilecek

Nevşehir merkez ve ilçelerde ihtiyaç duyulan Kur’an kursu ve camilerde ek ders ücreti karşılığı çalıştırılmak üzere geçici Kur'an kursu öğreticiliği sözlü mülakat sınavı gerçekleştirilecek.


Nevşehir ve ilçelerinde 2022-2023 Eğitim-Öğretim döneminde Hafızlık, 4-6 Yaş ve İhtiyaç Odaklı Kur'an Kurslarında ve 2023 yılı Yaz Kur'an Kurslarında Geçici Öğreticiye ihtiyaç duyulan Kur'an Kursu ve Camilerde ek ders ücreti karşılığı çalıştırılmak üzere Geçici Kur'an Kursu Öğreticiliği sözlü mülakat sınavı yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48/A maddesinde belirtilen şartları taşımak,

Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5. maddesinin (b) bendinde

belirtilen "Ortak Nitelik" şartını taşımak,

İmam Hatip Lisesi, İlahiyat Ön lisans veya İlahiyat fakültesi mezunu olmak,

2020 KPSS/DHBT sınavına girmiş ve en az 60 (Altmış) puan ve üzeri almış olmak.

4-6 yaş gurubu Kur'an Kursları için, 3. maddede belirtilen dini öğrenim düzeylerinden birine sahip

olmakla birlikte çocuk gelişimi ve eğitimi alanıyla ilgili resmi diploma veya 19.01.2017 tarihinden

önce yüz yüze çocuk gelişimi ve eğitimi alanıyla ilgili 296 saat ve üzeri belge veya sertifikaya

sahip olmak veya 19.01.2017 tarihinden sonra Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünde (Halk

Eğitim Merkezi) yüz yüze çocuk gelişimi ve eğitimi alanıyla ilgili 380 saat ve üzeri belge veya

sertifikaya sahip olmak.

Okul öncesi öğretmenliği, çocuk gelişimi (ön lisans)mezunu olanlar öncelikli olmak üzere çocuk

gelişimi ve eğitimi alanında mezuniyeti ya da Başkanlığımızca kabul edilen sertifika/kurs bitirme

belgelerinden birine sahip olmak.

Kur'an kursu Öğreticiliği yapmaya mani herhangi bir engeli bulunmamak.

Sabıka kaydı (adli sicil-arşiv araştırma kaydı) bulunmamak.

Erkek adaylar için Askerlik ile ilişiğinin olmaması. (Askerliğini Yapmış veya Tecilli Olması)

 BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI

2020 yılı KPSS (DHBT)'den 60 puan veya üzeri almış olan ve başvuru için belirtilen diğer şartları taşıyan adaylar, 24 Mayıs 2022 tarihinden 07 Haziran 2022 tarihine kadar mesai saatleri içerisinde Nevşehir İl Müftülüğüne ŞAHSEN müracaat edeceklerdir.

Başvuru belgeleri eksik olan, duyuruda belirtilen esaslara uygun olmayan ve faks/mail/kargo/posta yoluyla yapılan müracaatlar ile 07 Haziran 2022 Salı günü mesai bitiminden sonra yapılan başvuru talepleri kabul edilmeyecektir.

Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır.

Müracaatların sona ermesinden sonra adayın başvuru bilgilerinde hangi nedenle olursa olsun kesinlikle değişiklik yapılmayacaktır.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

Başvuru Formu (Müftülük internet sayfasındaki sınav duyurusu ekinden veya İl Müftülüğünden temin edilecek)

T.C. kimlik nolu nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi

En son öğrenim durumunu gösterir belgenin aslı ve fotokopisi. (Diploma yabancı bir ülkeden alınmışsa YÖK'ten alınmış olan denklik belgesi)

2020 KPSS-DHBT (KPSS122/123/124) sonuç belgesi.

Hafızlık belgesinin aslı ve fotokopisi (Hafız olduğunu beyan edenler için)

04-06 yaş grubu öğreticiliği için; 4-6 yaş eğitimine ait belgenin aslı veya barkodlu e-devlet çıktısı.

Başvuru için gerekli belgeler kontrol edildikten sonra asılları adaya iade edilecektir.

1 Adet Fotoğraf (Tercihen Biometrik)

SINAV İŞLEMLERİ

Sınav 14.06.2022 Salı günü saat 09:00'da (Başvuru durumuna göre takip eden günlerde) Nevşehir İl Müftülüğünde yapılacaktır.

Başvuru işlemlerinin duyuruda belirtilen tarihlerde hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapmış olmak.

Başvuru yapan adaylar sınava gelirken TC Kimlik Nolu Nüfus Cüzdanı veya Ehliyetini yanında bulunduracaklardır.

İlan edilen tarihlerde sınava katılmayanlar sınav hakkını kaybetmiş sayılacak ve adaya ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.

GÖREVLENDİRME İŞLEMLERİ

Nevşehir İl Müftülüğü bünyesinde yapılan geçici Kur'an kursu öğreticisi sıralama sınavına katılmış ve başarılı olmak,

Sınavda başarılı sayılabilmek için sınav komisyonu üyelerinin her birinin ayrı ayrı verdikleri puanların aritmetik ortalamasının en az 70 (yetmiş) puan olması gerekmektedir.

Sözlü sınav puanı en yüksek olandan başlamak üzere görevlendirme yapılacak, ihtiyaç olması halinde başarı sırasına göre görevlendirmeye devam edilecektir.

Bu sınav, Başkanlığımızca yeni bir düzenleme yapılmadıkça ek ders ücreti karşılığı 2022-2023 Eğitim-Öğretim döneminden itibaren yapılacak geçici öğretici görevlendirmeleri için geçerli

olacaktır.

Görevlendirmeler mülakatta en yüksek puan alandan başlamak suretiyle yapılacak olup, puanların eşit olması halinde sırayla KPSS (DHBT) puanı yüksek olana, hafız olana, eğitim düzeyi yüksek olana öncelik verilecektir.

Kendilerine görev teklif edilen ve görev yerini kabul etmeyen adaylar görevlendirme haklarını kaybedeceklerdir.

Başarılı olduğu halde başvuru yaptığı müftülükte sırası gelmeyenler, ihtiyacı bulunan ve görevlendirilebilecek geçici öğreticisi bulunmayan diğer ilçelerde ilçe müftüsünün uygun görüşü ile başarı sırası dikkate alınarak görevlendirilebilecektir.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Kur'an Eğitim ve Öğretimine Yönelik Kurslar İle Öğrenci Yurt ve Pansiyonları Yönergesi' ve "Başkanlığımızın, ilgili eğitim-öğretim yılına ait uygulama esasları" ve İlgili eğitim ve öğretime ait başkanlığımızca belirlenen şartlar güncellenmesi halinde görevlendirmeler son güncellemeye göre yapılacaktır.

Kendilerine görev teklif edilen adaylardan duyuru içeriği gereği kendisinden talep edilen belgeleri ibraz edemeyenlere görev verilemeyecektir.

Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisaki bulunmamak, (irtibatlı/iltisaklı olduğu tespit edilenler, görevlendirmeleri yapılmayacak ve görevlerine son verilecek olup, herhangi bir hak talebinde bulunamayacaklardır).

DİĞER HUSUSLAR

Sınav işlemleri süresince adayın beyanı esas alınacaktır. Gerçeğe aykırı belge ve beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi görevlendirme yapılması halinde de görevle ilişiği kesilecektir.

Sınav ve görevlendirme sürecinde İl Müftülüğümüzce (resmi internet siteleri ve ilan panolarında) yapılan tüm duyurular tebligat sayılacaktır.

Geçici Kur'an Kursu Öğreticisi olarak görevlendirilenler, 5510 sayılı Sosyal Güvenlik Kanunu hükümlerine göre çalıştırılacaklardır. Kur'an kurslarında görevlendirilenlere, 24/07/2009 tarih ve 27298 sayılı Resmi Gazete' de yayımlanan Diyanet İşleri Başkanlığınca Düzenlenen Eğitim-Öğretim Faaliyetlerinde Uygulanacak Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Bakanlar Kurulu Kararına göre ek ders ücreti ödenecektir.

Aynı nitelikte ve statüde yeni bir sınav yapılana kadar bu sınav geçerlidir.

İl Müftülüğü başvuru, sınav ve görevlendirme esnasında süreçle ilgili adaydan gerekli belgeleri talep edebilecektir.

Görevlendirme esnasında kendisinden istenen belgeleri ibraz edemeyen adayların sırası geçmiş sayılacak ve herhangi bir hak talebinde bulunamayacaklardır.

Sınav sonuçları, işlemlerin tamamlanmasının ardından http://nevsehir.diyanet.gov.tr adresinden ilan edilecek olup tebligat yerine geçecektir. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

# NEVŞEHİR MÜFTÜLÜĞÜ İLE İLİŞKİLİ:

31 May 2022 - 16:30 Nevşehir/ Nevşehir- Gündem

Son bir ayda nevsehirkenthaber.com sitesinde 498.536 gösterim gerçekleşti.göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nevşehir Kent Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nevşehir Kent Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Nevşehir Kent Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Nevşehir Kent Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Nevşehir Markaları

Nevşehir Kent Haber Gazetesi, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 212 43 10
Reklam bilgi


Anket En çok yalanı kadınlar mı, erkekler mi söyler?