Urgenç; 30.yılımız kutlu olsun

Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç; Türk Eğitim Sen’in kuruluşunun 30.yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Urgenç’in mesajı şu şekilde; “1992’de sendikal mücadeleye baş koymuş, inanmış, adanmış bir avuç cesur yürek Türk Eğitim-Sen’i kurdu. O günlerden bugünlere birçok badire atlatan, buna rağmen sürekli büyüyerek etkinliğini günden güne artıran, kuruluş iradesine ilk günkü gibi sadık kalan, ilkeleriyle, kararlı ve tavizsiz mücadelesiyle mensubu olmakla övündüğümüz sendikamız, bugün Türkiye’nin güzide bir sivil toplum kuruluşu haline geldi.

30 yıllık bir çınar olan Türk Eğitim-Sen, eğitim alanında fark yaratan hizmetlerde bulunan, sorunları tespit ederek çözüm önerilerini kamuoyuyla paylaşan, eğitim çalışanlarının hak ve hukukunu çiğnetmeyen, sorunlarını muhataplarına en yüksek sesle duyuran cesur bir sendikadır. Türk Eğitim-Sen, çalışanların ekonomik, sosyal ve özlük hakları gözeten gerçek bir sendika olmamızın yanı sıra, varlığını Türk varlığına armağan eden Türkiye sevdalılarının hayat verdiği milli bir sivil kuruluşudur. Çalışanların ekonomik, özlük ve sosyal haklarını önceleyen, eğitim alanındaki her gelişmeye müdahil olan, Türk Eğitim-Sen, tüm bunların yanı sıra, “İlkem, önce ülkem’ diyerek, varlığını Türk varlığına armağan eden, yolunu Atatürk ilke ve inkılaplarının ışığı ile aydınlatan, ihtiyaç duyduğu her durum ve koşulda devletinin yanında olan Türkiye sevdalılarının kuruluşudur.  Türk Eğitim-Sen her türlü denge hesabına kapılarını kapatarak eğitimde yozlaşmaya karşı mücadele vermektedir. Eğitim çalışanlarının şahsiyetini örselemiyoruz, çalışanları tehdit ederek ya da onlara makam, mevki vadederek üye olmaları yönünde telkinde bulunmuyoruz; sadece adam gibi sendikacılık yaparak üye sayımız çok şükür ki bugün tam 251 bin 809’a ulaşmıştır. Bu başarı, Türk Eğitim-Sen’in markalaşan isminin, tezahürüdür. Dur durak demeden dava arkadaşlarımızla, emektarlarımızla birlikte 30 yılı devirdik. Allah hepsinden razı olsun. Geçmişi unutmayan, geçmişten aldığı feyz ile Türk memur hareketine artı değer katan, yüzünü geleceğe dönen Türk Eğitim-Sen’in her kademedeki yönetici ve temsilcisine ve üye olarak sendikamızdan desteğini esirgemeyen eğitim çalışanlarına şükranlarını sunuyorum. Dur durak demeden dava arkadaşlarımızla, emektarlarımızla birlikte 30 yılı devirdik. Kuruluşumuzdan bugüne kadar kutsal hak mücadelemize emek veren tüm arkadaşlarımızdan Allah razı olsun. Kutlu davamızın 30’uncu yılı övünç kaynağımızdır.

7. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmelerinde yetkili sendika olarak o masaya oturmaya namzetiz.

Eğitim çalışanlarının büyük bir güvenle arkasına yaslandığı Türk Eğitim-Sen’in kuruluşunun 30’uncu yılında yetkiye doğru koşmaktadır. Son bir yılda 64 bin yeni üye kaydederek 37 bin 921 net üye artışı ile 2022’de sayısını en çok artıran sendika olmuştur. En büyük arzumuz, 7. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmelerinde kamu çalışanlarını gerçek anlamda temsil edebilmektedir. Sözde yetkili konfederasyonun yetersizlikleriyle kamu çalışanların kayıplarının her yıl arttığı, enflasyona ezdirildiği, bugün gelinen noktada kiralarını, faturalarını dahi ödeyemediği göz önüne alındığında; toplu sözleşme masasında kazanım odaklı hareket eden, ülkemizin üreten kesimi olan çalışanların hak ve menfaatlerini gözeten, iktidarlar karşısında sağlam duruş sergileyen, sendikaların varlığına her zamankinden çok ihtiyaç vardır. İşverenin hak ve menfaatlerini, çalışanların kazanımlarından fazla düşünenlerle, geleceği öngöremeyip, çalışanı yarı yolda bırakanlarla işimiz olmadı, olamaz!  Biz her zaman alanlarda olduk. Korkmadan taleplerimizi gündeme taşıdık. Çalışanlar ile omuz omuza mücadele yürüttük. Liyakatin, adaletin, ehliyetin hâkim olabilmesi için her türlü müdahaleyi ortaya koyduk. Devlet dışındaki yapılarla hemhal olanlarla, ilişkilerini taze tutmaya yeltenenlerle ve bu yolla makam, mevki edinenlerle, edindiği makamları da eğitime ve eğitim çalışanlarına hizmet için değil, bağlı bulunduğu yapılara kulluk için kullananlarla her daim mücadele ettik.

Kazandığımız davalar ile Türkiye’nin gündemini belirledik. Bir gün doğru dediğimize, ertesi gün yanlış demedik. 30 yıl boyunca olduğu gibi Ağrı’da ne dediysek Edirne’de aynısını söyledik. Hakkari’de haykırdığımızı İzmir’de de dile getirdik. Eğitim çalışanları emin olsun ki; Türk Eğitim-Sen her durum ve koşulda eğitim çalışanlarının yanında duran gerçek sendikacılığın adresi olmaya ve mensubu olmaktan gurur durduğumuz büyük Türk milletinin tercümanı olmaya, milli bir sivil toplum kuruluşu olarak ses vermeye devam edecektir. Söz veriyoruz!

Biz sendikal mücadelemizde hep dikenli ve taşlı yolda mücadele ettik. Bu onurlu mücadelenin mutluluğunu yaşadık. Hiçbir zaman başımızı öne eğmedik. Hep başımız dik yaşadık. Mücadelemizin şerefini yaşadık ve anlattık.  Türk Eğitim Sen devleti ebed müddet ilkesi devleti ebed adalet anlayışıyla sendikal mücadelesinde İnsanı yaşat ki devlet yaşasın ilkesi doğrultusunda emek mücadelesi yapmaktadır. İnsanca yaşam ve emek mücadelesi veren sendikamız 30 yıllık geçmişiyle geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir. Türk Eğitim Sen'i 30yıl'a ulaştıran şerefli mücadelemize emek veren kuruluş istikametinden taviz vermeden yaşayan yöneticilerimize ve üyelerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Var olsunlar.

Türkiye'de 252 bin Nevşehir'de 2071 üyesiyle şişirilmiş, sararan sendikamsı yapılara inat çalışanların güven kapısı ve umudu olarak herkesin takdir ettiği Türk Eğitim Sen 30 Yaşında.

Türk Eğitim Sen demek Türk Milleti, Türk Vatanı, Türk Devleti, Türk Milli Eğitimi demektir. Türk Eğitim Sen ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı eğitim meşalesini gelecek nesillere aktarmayı kendine şiar edilmiş bir STK’dır.  Türk Eğitim Sen’in sendikal istikametini tayin eden unsur ne köhne ideolojilerin fantezileri, ne de konjektürel politikaların rüzgarıdır. Türk Eğitim Sen’in duruşunu besleyen tek kaynak, sadakatle bağlı olduğu ilkeleri ve kamu çalışanlarının hak ve kazanımlarıdır. Türk Eğitim Sen hiçbir denge hesabı gütmeden kamu çalışanlarının yanındadır. Çünkü onlar çok iyi biliyor. Herkes sussa Türk Eğitim Sen susmaz. Herkes korksa çekinse Türk Eğitim Sen geri durmaz. Türk Eğitim Sen hem Türk memur sendikacılığının öncüsü hem de Türk toplumunun güven duyduğu güçlü ve milli bir sivil toplum kuruluşudur.  Türk Eğitim Sen diyor ki; hak, haklının olmalıdır. Hakkın güçlüye verildiği düzen haydut düzenidir. Sendikal duruşumuzun odak noktası her durumda emanetin ehline verilmesidir.

Türk Eğitim Sen’in istikametini ne siyasal iktidarların politikaları ne de marjinal ideolojilerin saplantılı anlayışları tayin eder. Türk Eğitim Sen’in istikametini Türkiye’nin kurucu ve kuruluş değerlerinden aldığı güçle Atatürk ilke ve İnkılapları tayin eder. Anayasanın ilk üç maddesinde yer alan Türkiye Cumhuriyeti’nin değiştirilemez nitelikleri kırmızı çizgisidir. Eğitim çalışanlarının haklarının korunması ve kazanımlarının artırılması; ancak kararlı, cesur ve ahlaklı bir sendikacılıkla mümkün olacaktır. Bu haysiyetli duruşun adresi Türk Eğitim Sen’dir. 30.Yılımız Kutlu Olsun. Nice 30 yıllara” ifadelerini kullandı.

# TÜRK EĞİTİM SEN İLE İLİŞKİLİ:

20 Haz 2022 - 12:00 Nevşehir/ Nevşehir- Eğitim

Son bir ayda nevsehirkenthaber.com sitesinde 485.645 gösterim gerçekleşti.göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nevşehir Kent Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nevşehir Kent Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Nevşehir Kent Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Nevşehir Kent Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Nevşehir Markaları

Nevşehir Kent Haber Gazetesi, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 212 43 10
Reklam bilgi


Anket En çok yalanı kadınlar mı, erkekler mi söyler?