65 ülkeden 3 bin sporcu katılacak

Salomon Cappadocia Ultra Trail yarışmaları 15-16 Ekim 2022 tarihlerinde Kapadokya’nın ev sahipliğinde düzenlenecek. Yarışlara 65 ülkeden yaklaşık 3 bin sporcu katılacak

Sekizinci kez düzenlenecek olan Salomon Cappadocia Ultra-Trail, Kapadokya’nın büyülü atmosferinde binlerce koşucuyu ağırlamaya hazırlanıyor.

Kapadokya’nın, hayalle gerçeğin buluştuğu eşsiz coğrafyasında festival havasında unutulmaz bir koşu deneyimi sunan Salomon Cappadocia Ultra-Trail yarışı, 15-16 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek. Olağanüstü doğal güzellikleri ve emsalsiz tarihi ile UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Kapadokya’yı bir uçtan öbür uca yüksek platolar ve vadilerden koşarak geçen uzun mesafe patika koşusu olan Salomon Cappadocia Ultra-Trail, bu yıl 65 ülkeden yaklaşık 3 bin sporcuya ev sahipliği yapacak. Katılımcıların yüzde 55’i, yabancı koşuculardan oluşacak.

 

SALOMON’UN İSİM SPONSORLUĞUNDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Deneyimli ekibi ile turizm ve sportif organizasyonlar da dünya çapında pek çok ilke imza atan Argeus Travel & Events tarafından Türkiye'deki en geniş katılımlı patika koşusu olarak 2014 yılından bu yana düzenlenen Salomon Cappadocia Ultra-Trail, bu yıl da patika koşularının dünya markası Salomon’un isim sponsorluğunda gerçekleştirilecek.  Canon, Corendon, Diana Travel, markaları bu yıl da Salomon Cappadocia Ultra-Trail®’eco-sponsor olarak destek olurken, akıllı saat markası Garmin, ilk kez co-sponsorlar arasında yer alacak. Züber, PT Academy, Salcano, ViewSonic, Dinler Grup ve Elai Cappadocia markaları da Salomon Cappadocia Ultra Trail’e sponsorluk desteği verecek. Etkinliğin sosyal sorumluluk ortaklığını geçtiğimiz yıl olduğu gibi Adım Adım üstlenecek.

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C. Nevşehir Valiliği, Ürgüp Kaymakamlığı, Ürgüp Belediyesi ve Türkiye Atletizm Federasyonu ile T.C. Kültür Bakanlığı-Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı güçlü destekleri ile Salomon Cappadocia Ultra-Trail’in yanında yer alacak.

 

3 FARKLI PARKURDAN OLUŞACAK

Patika koşusunun dünyaca ünlü şampiyon atletlerinin her yıl ülkemize ve Kapadokya’ya gelmesini sağlayan organizasyon, 2022 yılında da elit atletlere ev sahipliği yapacak

Dünyada ve Türkiye'de patika koşuları arasında üst düzey yarış deneyimi ile fark yaratan Salomon Cappadocia Ultra-Trail, üç farklı parkuru ve yepyeni takım oyunları ile Kapadokya'nın eşsiz doğasında, tarihin içinde koşmanın heyecanını yaşatacak.

Bütün güzelliği ile Kapadokya'yı koşmak için yüksek platolar ve vadilerden geçen eşsiz bir Ultra-Trail yarışı olan 119 km’lik Salomon Cappadocia Ultra-Trail-CUT 119, bir kez daha organizasyonun ana yarışı olacak.

Katılımcılar, doğal hisarları, peribacaları ile dolu vadileri ve araziye hakim yüksek tepeleri ile Kapadokya'nın kalbini görme fırsatı sunan 63 km’lik Salomon Cappadocia Medium Trail-CMT 63 etabını koşacak.

Atletler ayrıca,Ortahisar ve Göreme'den geçerek Göreme Milli Parkı'nın en güzel vadilerini keşfetme imkânı sunan 38 km’lik Salomon Cappadocia Short Trail-CST 38 ile Kapadokya’nın benzersiz manzaraları eşliğinde tutkularının peşinden koşacak.

Koşu Severler ve Salomon Cappadocia Ultra-Trail’e katılan yakınlarını takip etmek isteyen izleyiciler, Salomon Cappadocia Ultra-Trail canlı yayınınıyoutube.com/cappadociaultratrail adresinden izleyebilecek.

 

 

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA  İNDİRİMLİ KAYIT İMKANI

Salomon Cappadocia Ultra-Trail, bu yıl ilklere imza atacak: Koşu takımıyla bayrak yarışı, sağlık çalışanlarına ve iyilik peşinde koşanlara indirim olanağı.

Geçtiğimiz yıl 38 ve 63 km’lik parkurlarda bayrak yarışı formatında yapılan takım yarışı Cappadocia Team Games, bu yıl üç parkur için de uygulanacak. Cappadocia Team Games CUT 119, 2 kişilik takım olarak; Cappadocia Team Games CMT 63, minimum 2'si kadın 6 kişilik takım olarak ;Cappadocia Team Games CST 38 ise minimum 1'i kadın 3 kişilik takım olarak koşulacak.

Salomon Cappadocia Ultra-Trail® parkurlarında koşan tüm sağlık çalışanlarına yüzde 50 indirimli kayıt imkânı sunulurken, Adım Adım ile iyilik peşinde koşanlara Salomon Cappadocia Ultra-Trail kayıtlarında yüzde 10 indirim yapılacak.

 

STK’LAR İÇİN BAĞIŞ TOPLANMASINI SAĞLAYACAK

Salomon Cappadocia Ultra-Trail, 2022 yılında da Adım Adım iş birliğinde STK’lar için bağış toplanmasını sağlayacak

Katılımcılara sunduğu benzersiz yarış deneyimiyle uluslararası ultra-trail (patika koşusu) dünyasında çok saygın bir yere sahip olan Salomon Cappadocia Ultra-Trail, 2021 yılında Adım Adım işbirliği ile STK'ların toplumsal değer yaratan projeleri için 190.697 TL tutarında kaynak yaratılmasını sağladı.

Kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak amacıyla kurulan Adım Adım ile 2021 yılında ilk kez iş birliği yapan Salomon Cappadocia Ultra-Trail®’in bu başarısında, 90 gönüllü koşucu ve bin 165 bağışçının katkıları ile 62 canlının hayatının iyileşmesine yönelik adımlar atılmış oldu. Salomon Cappadocia Ultra-Trail için oluşturulan bağış kampanyalarında en çok destek alan 5 STK; Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, AKUT, İzmir Hasta Çocuk Evleri Derneği, Türk Eğitim Derneği, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı oldu. Adım Adım ile hayata geçirdiği işbirliği ile fark yaratan Salomon Cappadocia Ultra-Trail, böylece pek çok spor organizasyonu için örnek oluşturdu.

Salomon Cappadocia Ultra-Trail® ayrıca kayıt gelirlerini Türkiye Atletizm Vakfı’nın “Genç Atletlere Destek Programı”na bağışlayarak Türk atletizminin geleceğine destek oluyor.

Salomon Cappadocia Ultra-Trail®, 2022 yılında da Adım Adım ile birlikte STK'ların toplumsal değer yaratan projeleri için kaynak üretmeye devam edecek. Salomon Cappadocia Ultra-Trail 2022’nin, Adım Adım ile oluşturulacak STK proje ve kampanyaları https://ipk.adimadim.org/etkinlikler sayfasından takip edilebilecek. 

 

SPOR TURİZMİNE DESTEK

Salomon Cappadocia Ultra-Trail koşucularının neredeyse tamamı Kapadokya bölgesi dışından geliyor ve bir hafta süresince çok yoğun bir turizm hareketliliği sağlıyor. Kapadokya’da konaklamadan yeme-içme sektörüne, balon şirketlerinden bölge esnafına heyecanla beklenen organizasyon, Ürgüp ve çevre bölgeler için yaklaşık 25 milyon TL’lik ekonomik katkı üretecek.

 

FESTİVAL COŞKUSU YAŞANACAK

EXPO alanı, açılış yemeği ve yan etkinlikler festival coşkusu yaşatacak.

Ürgüp merkezinde kurulan Salomon Cappadocia Ultra-Trail EXPO alanı,13 Ekim Perşembe gününden 16 Ekim Pazar gününe kadar organizasyonun buluşma noktası ve yarışın merkezi olarak dört gün boyunca 24 saat yaşayacak. EXPO alanı koşuculara dinlenme, masaj, alışveriş imkânı sağlarken yan etkinliklerle yerel ilgiyi de canlı tutacak. 14 Ekim akşamı 3 bin koşucu, medya ve davetliler, Ürgüp’te Peri Bacaları eşliğinde açılış yemeğinde buluşacak.

 

HEYECANIN BAŞLADIĞI HEDEFLERİN GERÇEKLEŞTİĞİ NOKTA: START VE FİNİSH

Koşu heyecanının zirve yaptığı iki nokta olan Start ve Finish, Ürgüp’ün en işlek yerinde gün boyu katılımcıları ağırlayacak. CUT, CMT ve Team CUT ve CMT yarışları için günün ilk ışıklarıyla başlayan start heyecanı CST ve Team CSTstartları ile devam edecek, Salomon Cappadocia Ultra-Trail koşularını tamamlama hayalini gerçekleştiren koşucuların finişe ulaşmasıyla hareketlenecek.

 

KAPADOKYA ÇOCUK KOŞUSU: DÜNYA ŞAMPİYONLARI İLE KOŞU DENEYİMİ

Organizasyonu taçlarından son gün etkinliği, ödül töreni öncesinde yapılacak. Kapadokya Çocuk Koşusu’nda, çocuklar dünya şampiyonları ile koşu deneyimi yaşatacak.16 Ekim Pazar sabahı yapılacak Kapadokya Çocuk Koşusu’na, Kapadokya bölgesinde yer alan ilköğretim öğrencileri katılacak. Minik sporcular, kendileri için tasarlanmış özel tişörtlerle koşacak.

 

YARIŞ 24 SAAT SÜRECEK

24 saat süren yarışta, 400’ün üzerinde görevli ve gönüllü görev alıyor.

Yarışların 24 saat gibi uzun bir zaman diliminde, gece-gündüz ve kimi zaman zorlu hava koşullarında yapılması nedeniyle büyük bir operasyon gerektiren organizasyonda 400’ün üzerinde görevli ve gönüllü yer alacak.

Salomon Cappadocia Ultra-Trail, peri bacalarının arasında ve Kapadokya’nın büyülü atmosferinde yine eşsiz bir yarış deneyimi yaşatacak.

Salomon Cappadocia Ultra-Trail’inkayıtlarının https://cappadociaultratrail.com/adresinden yapılabildiği ifade edildi.  

 

 

22 Eyl 2022 - 11:30 Nevşehir/ Nevşehir- Spor

Son bir ayda nevsehirkenthaber.com sitesinde 457.454 gösterim gerçekleşti.göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nevşehir Kent Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nevşehir Kent Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Nevşehir Kent Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Nevşehir Kent Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Nevşehir Markaları

Nevşehir Kent Haber Gazetesi, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 212 43 10
Reklam bilgi


Anket En çok yalanı kadınlar mı, erkekler mi söyler?