O Kurum personel alımı yapacak

Nevşehir’de o kurum istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alımı yapacak. Başvurular 6 Ekim'de başlıyor.

Ladife  Keskin
Ladife Keskin Tüm Haberleri

Gençlik ve Spor Bakanlığı taşra teşkilatı yurt müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere, boş bulunan sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli pozisyonları için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası ile 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslar çerçevesinde 2022 yılı KPSS B grubu P3 puan sırası esas alınarak boş kontenjan sayısının üç (3) katına kadar çağrılacak adaylar arasından sözlü sınav sonucu başarı sırasına göre, Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli alımı yapacak.

Bu kapsamda Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne 2023 yılı sözleşmeli yurt yönetim personeli erkek ve kadın olmak üzere 21 personel alımı yapılacak.  Adaylar başvurularını, 06 Ekim 2023 (00.00) - 10 Ekim 2023 (17.00) tarihlerinde eDevlet üzerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapacak.

Personel alımı yapılacak bölüm ve yerler ve kontenjan şu şekilde;

 Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi, Ekonometri, İstatistik, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümleri ile bu bölümlere eşdeğerliği/denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerden mezun olmak şartıyla Nevşehir’e 2 Kadın personel alımı yapacak.

Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren İnsan Kaynakları Yönetimi, Bilgi ve Belge Yönetimi, Acil Yardım ve Afet Yönetimi bölümleri ile bu bölümlere eşdeğerliği/denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerden mezun olmak şartıyla 2 Kadın ve 1 Erkek personel alımı yapılacak.

Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren Fotoğraf, Görsel İletişim, Görsel Sanatlar, Grafik, Grafik Tasarım, Medya ve Görsel Sanatlar bölümleri ile bu bölümlere eşdeğerliği/denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerden mezun olmak şartıyla 2 Kadın ve 1 Erkek personel alımı yapılacak.

Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren Halkla İlişkiler, İletişim, İletişim Tasarımı, Medya ve İletişim, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümleri ile bu bölümlere eşdeğerliği/denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerden mezun olmak şartıyla 2 Kadın ve 1 Erkek personel alımı yapılacak.

Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren Antrenörlük, Spor Bilimleri, Spor Yöneticiliği, Rekreasyon, Egzersiz ve Spor Bilimleri bölümleri ile bu bölümlere eşdeğerliği/denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerden mezun olmak şartıyla 2 Kadın ve 1 Erkek personel alımı yapılacak.

Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren Türk Dili ve Edebiyatı, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya ve Tarih bölümleri ile bu bölümlere eşdeğerliği/denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerden mezun olmak şartıyla 2 Kadın ve 1 Erkek personel alımı yapılacak.

Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren Sosyoloji, Psikoloji, Sosyal Hizmetler, Turizm ve İlahiyat bölümleri ile bu bölümlere eşdeğerliği/denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerden mezun olmak şartıyla 2 Kadın ve 1 Erkek personel alımı yapılacak.

Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren herhangi bir bölüm ile bu bölümlere eşdeğerliği/denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerden mezun olmak şartıyla 2 Kadın personel alımı yapılacak.

Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlarda aranan şartlar ise şu şekilde;

Adayların başvurunun son günü itibarıyla aşağıda aranan şartlara haiz olması gerekmektedir, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 2) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının bendinin 4, 5, 6 ve 7’nci alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak, Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak, Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak, (Dul ve yetim aylığı hariç), 2022 yılı KPSS sınavına girmiş ve belirtilen puan türünde asgari 60 (altmış) puan almış olmak, Tercih edilecek her grup için yukarıdaki tabloda aranan nitelikleri taşıyor olmak, Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta iken görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak, Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken sözleşme esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesi feshedilenler veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshedenlerin, sözleşme fesih tarihinin üzerinden bir yıl geçmiş olmak, Görevini devamlı yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, Tam zamanlı çalışmaya engel durumu bulunmamak, Arşiv araştırması olumlu sonuçlanması gerekiyor.

Personel alımı ile ilgili detaylı bilgiye https://www.resmigazete.gov.tr/ilanlar/eskiilanlar/2023/10/20231004-4-9.pdf  adresinden ulaşabilirsiniz

04 Eki 2023 - 12:00 Nevşehir/ Nevşehir- Gündem

Muhabir  Ladife Keskin

Son bir ayda nevsehirkenthaber.com sitesinde 785.636 gösterim gerçekleşti.göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nevşehir Kent Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nevşehir Kent Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Nevşehir Kent Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Nevşehir Kent Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Nevşehir Markaları

Nevşehir Kent Haber Gazetesi, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 212 43 10
Reklam bilgi


Anket Nevşehir MHP'de kimi aday görmek istersiniz?
Tüm anketler