Yazıcı, okul ve kurum müdürleriyle buluştu

Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı il genelinde görev yapan okul ve kurumları müdürleriyle sene başı toplantısı gerçekleştirdi.

Neslihan  Kitapcı
Neslihan Kitapcı Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Nevşehir’deki okul ve kurum müdürleriyle İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı başkanlığında yapılan toplantıya, eğitim müfettişleri başkanı, milli eğitim müdürlüğü müdür yardımcıları, şube müdürleri ile merkez okul ve kurum müdürleri katıldı.

Toplantıda okul ve kurumlarının ihtiyaçlarının tespiti, destekleme ve yetiştirme kursları ve hazır bulunuşluk sınavları, hayat boyu öğrenme kurslarının okul/pansiyonlarda uygulanması, okullaşma oranları, rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri, velilerin ihtiyaç duyduğu eğitim konularının belirlenmesi, öğrencilerin öğrenme stillerinin belirlenmesi, müdürlükçe yürütülen projeler ve hazırlanan yeni projelerin sunumu, dezavantajlı öğrencilere yönelik yapılacak çalışmalar, eğitimde Türkiye Yüzyılı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 100.Yılı Kutlamaları, kök değerler ile ilgili proje ve çalışmalar, Nevşehir’de akademik başarının arttırılması ile ilgili çalışmalar, bakanlıkça gönderilen kitaplar ve kullanımı, ölçme-değerlendirme sistemi, sosyal-sportif-kültürel faaliyetler ve yarışmalar, mesleki eğitimin geliştirilmesi ve planlaması ile ilgili çalışmalar, Eğitimde Bilişim Ağının (EBA) kullanımının yaygınlaştırılması, okullarda iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları, taşımalı eğitim uygulaması, TYP İşçileri ile ilgili işlemler, açık öğretime geçiş işlemleri, seçmeli dersler hakkında bilgilendirme, okul/kurum sitelerinin güncel tutulması, İYEP iş ve işlemleri, özel eğitim çalışmaları ile ilgili gündem maddeleri görüşülerek yapılan ve yapılacak olan projeler görüşülüp fikir alışverişinde bulunuldu.

İlgili birim amirlerinin bilgilendirme ve paylaşımda bulunduğu toplantıda okul müdürlerinin görüş, öneri ve talepleri alınarak değerlendirildi ve kararlar alındı.

 

“ÖNLEYİCİ TEDBİRLERİN ALINMASI ÖNEMLİ”

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, okulların risk analizlerinin çıkarılması ve her okulun buna göre veli eğitimi planlaması yapması gerektiğini ifade etti.

8 ve 12. sınıflar başta olmak üzere öğrencilere yönelik rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesinin gerekliliği ve önemini belirten Müdür Yazıcı, bireysel ve grup çalışmaları ile öğrencilerin sorunları ile ilgili önleyici tedbirlerin alınmasının önemini vurguladı.

Göçmen öğrenciler ve velilere yönelik Türkçe öğretimi ve beceri tabanlı kursların açılması, dezavantajlı ve özel yetenekli öğrencilerin mutlaka tespit edilerek gerekli rehberlik ve desteğin sağlanması gerektiğini belirten Yusuf Yazıcı, Okulların ihtiyaçlarının zamanında karşılanması için Milli Eğitim Müdürlüğü ile eşgüdüm içerisinde çalışılması, eğitimin her kademesinde kök değerleri ile ilgili çalışmalara ağırlık verilmesi, halk oyunları ekipleri, tiyatro ekipleri kurulması ve sahnelenmesi, spor kulüpleri kurulması ve okul sporlarına gerekli önemin verilerek her alanda spor takımlarının kurulması ve yarışmalara iştirak edilmesi, derslerin işlenişinde materyal kullanımı ile deney ve gözlemlere önem verilmesi, öğrencilerin kazanım elde etme süreçlerinin izlenmesi ve değerlendirilmesi, DYK kurslarının verimli bir şekilde sürdürülmesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı kutlamalarının coşkulu ve etkin bir şekilde yapılmasının gerekliliği, eğitimde Türkiye Yüzyılı konusunda hedeflere ulaşmak için okulların daha etkin hale getirilmesi için maziden atiye uzanan yolculukta değerleri içselleştirmiş ve çağın gerekleri olan donanıma sahip bireyler yetiştirilmesinin öneminden bahsederek yapılması gereken çalışmaları ifade etti.

Derslerin işlenmesinde Bakanlık tarafından ücretsiz dağıtılan ders kitapları ile 8. ve 12. sınıflar için dağıtılan kaynak kitapların kullanılması talimatını vererek veli ve öğrencileri zorlayarak kaynak kitap aldırılmasının ve bu yönde talimat verilmesinin, telkinde bulunulmasının kesinlikle uygun olmadığını özellikle belirterek bu konuda Bakanlık talimatlarına uygun şekilde davranılması ve konunun hassasiyet ile takip edileceğini söyledi.

Kaynak ve materyal kullanımı ile ilgili olarak Eğitimde Bilişim Ağının (EBA) öğrenci ve öğretmenler için çok kapsamlı ve zengin bir içeriğe sahip olduğu ve etkin bir şekilde kullanımının elzem ve önemli olduğunu vurgulayarak, burada yayınlanan konu testleri ve materyallerin öğrencilerin akademik süreçlerine ziyadesiyle katkı sağlayacağını belirtti.

Müdür Yusuf Yazıcı, şu ana kadar yaptıkları çalışmalar ile bundan sonra yapacakları çalışmalar için toplantıya katılan yöneticilere ve tüm eğitim çalışanlarına teşekkür etti.

# NEVŞEHİR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE İLİŞKİLİ:

05 Eki 2023 - 16:00 Nevşehir/ Nevşehir- Eğitim

Muhabir  Neslihan Kitapcı

Son bir ayda nevsehirkenthaber.com sitesinde 785.636 gösterim gerçekleşti.göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nevşehir Kent Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nevşehir Kent Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Nevşehir Kent Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Nevşehir Kent Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Nevşehir Markaları

Nevşehir Kent Haber Gazetesi, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 212 43 10
Reklam bilgi


Anket Nevşehir MHP'de kimi aday görmek istersiniz?
Tüm anketler