Üniversite personel alacak!

SON DAKİKA... Üniversite yeni personeller alacağını duyurdu.

Ladife  Keskin
Ladife Keskin Tüm Haberleri

Kapadokya Üniversitesinin  çeşitli bölümlerinde görev yapmak üzere 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Vakıf Yüksek Öğretim Kurumları Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca belirtilen kadrolara öğretim üyesi alınacak.  Başvuracak adayların ilgili yönetmelik hükümlerine göre asgari başvuru koşullarını sağlamış olmak şartıyla Kapadokya Üniversite  web sitesinde belirtilen evrakları süresi içerisinde Üniversite Meydanı, No: 2, Mustafapaşa, Ürgüp/ Nevşehir’de bulunan Kapadokya Üniversitesi rektörlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.

Alım yapılacak fakülte ve bölümler şu şekilde;

Diş Hekimliği Fakültesi:  Temel Tıp Bilimleri-   1 kişi Dr. Öğr. Üyesi alınacak. Uzmanlığını Patoloji alanında almış olması gerekiyor.

Sağlık Bilimleri Yüksekokulu:  Fizyoterapi ve Rehabilitasyon- 1 kişi  Dr. Öğr. Üyesi alınacak. Uzmanlık veya doktorasını Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanından almış olmak veya uzmanlığını Ortopedi, Nöroloji alanlarından almış olmak ve Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında çalışmaları bulunması gerekiyor.

Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi: 1 kişi  Grafik Tasarımı Dr. Öğr. Üyesi alınacak. Doktora derecesini Sanat Tarihi Arkeoloji, Eski Çağ Tarihi alanlarının birinden almış olmak. Sanat ve medeniyet tarihi üzerine çalışmaları bulunması gerekiyor.

Diş Hekimliği Fakültesi:  Klinik Bilimler-1 kişi Dr. Öğr. Üyesi alınacak.  Doktora derecesini Endodonti alanında almış olması şartıyla öğretim üyesi alınacak.

Bunun yanı sıra öğretim üyesi dışındaki kadrolara da personel alımı yapılacak.  Kapadokya Üniversitesi Rektörlüğünden: Öğretim Üyesi Dışındaki Kadrolara Personel Alım İlanı, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ilgili maddeleri ile Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin ilgili maddelerine göre öğretim elemanı alınacak.Başvuracak adayların, 09.11.2018 tarih ve 30590 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamındaki şartları taşıması ve istenen belgeleri tamamlaması gerekmektedir. Başvurular şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır.

ALES puanı ile alım yapılacak fakülte ve bölümler şu şekilde;

Kapadokya Meslek Yüksekokulu:  Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri  1 kişi Öğretim Görevlisi = Türk Dili ve Edebiyatı lisans mezunu olmak. Alanında yüksek lisans yapmış olmak. Bir yükseköğretim kurumunda en az iki dönem ders vermiş olmak.

Kapadokya Meslek Yüksekokulu:  Tıbbi Laboratuvar Teknikleri  1 kişi Öğretim Görevlisi = Biyoloji lisans mezunu olmak. Histoloji - Embriyoloji alanında yüksek lisans yapmış olmak.

Kapadokya Meslek Yüksekokulu:  Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği 1 kişi  Öğretim Görevlisi= Sivil Havacılık alanında yüksek lisans yapmış olmak. Bir yükseköğretim kurumunda en az iki yıl ders vermiş olması gerekiyor.

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu: Havacılık Elektrik Elektroniği 1 kişi Araştırma Görevlisi= Havacılık Elektrik Elektroniği, Uçak Gövde ve Motor Bakımı bölümlerinden lisans mezunu olmak ve aynı bölümlerden veya Sivil Havacılık alanında yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu :Uçak Gövde ve Motor Bakımı  1 kişi Araştırma Görevlisi= Havacılık Elektrik Elektroniği, Uçak Gövde ve Motor Bakımı, Makine Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Havacılık Mühendisliği veya Sivil Havacılık alanında yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.

Diş Hekimliği Fakültesi:  Diş Hekimliği Anabilim Dalı 1 kişi Araştırma Görevlisi=Diş Hekimliği Fakültesi mezunu olmak

Sınav Takvimi: İlk Başvuru Tarihi : 27 Ekim 2023, Son Başvuru Tarihi : 10 Kasım .2023, Ön Değerlendirme Tarihi : 11 Kasım 2023, Sınav Tarihi : 13 Kasım 2023,  Sonuç Açıklama Tarihi : 14 Kasım 2023 olarak belirlendi. 

Başvuru ile ilgili detaylı bilgi için https://www.resmigazete.gov.tr/ilanlar/eskiilanlar/2023/10/20231027-4-10.pdf ulaşabilirsiniz. 

# KAPADOKYA ÜNİVERSİTESİ İLE İLİŞKİLİ:

29 Eki 2023 - 12:00 Nevşehir/ Nevşehir- Gündem

Muhabir  Ladife Keskin

Son bir ayda nevsehirkenthaber.com sitesinde 776.233 gösterim gerçekleşti.göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nevşehir Kent Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nevşehir Kent Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Nevşehir Kent Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Nevşehir Kent Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Nevşehir Markaları

Nevşehir Kent Haber Gazetesi, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 212 43 10
Reklam bilgi


Anket Nevşehir MHP'de kimi aday görmek istersiniz?
Tüm anketler