Çavdar, tek tek anlattı

AK Parti Yazıhüyük Belediye Başkan adayı Cengiz Çavdar, tek tek yaptığı ve yapacağı projeleri anlattı

Yasin Şahin
Yasin Şahin Tüm Haberleri

AK Parti Genel Merkez tarafından tekrar aday gösterilen Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar, seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla buluşmaya  devam ediyor. Ayrıca Çavdar, yeni dönemde yapmaya planladığı projelerini anlatarak vatandaşlardan destek istedi.

Çavdar, sosyal medya hesabından vatandaşlara teşekkür ederek, 5 yılda kasabaya kazandırdığı projelerden ve yeni dönemde kazandıracağı projelerden bahsetti.

Başkan Çavdar paylaşımda, “Değerli Yazıhüyük'lü Hemşehrilerim, Değerli Kardeşlerim, Sevgili Gençler ve Kıymetli Hanımefendiler. Öncelikle hepinizi sevgi, saygı ve en kalbi duygularımla ve Allah'ın selamıyla selamlıyorum. Mübarek Ramazan-ı Şerifin Beldemize, ülkemize ve Tüm İslam Alemine hayırlara vesile olmasını diliyorum. 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinin Yazıhüyük Kasabamıza Nevşehir'imize ve Türkiye'mize hayırlı olmasını diliyorum.

Ben, 1999 yılından bu yana Yazıhüyük Belediye Başkanı olarak hizmet vermekteyim. Bütün ömrümü ve gençliğimi Yazıhüyük'e hizmet etmekle geçirdim. Acı günümüzde, mutlu günümüzde her zaman birbirimizin yanında olduk. Hiç durmadan, hiç yılmadan, her yerde, her aşamada, kış-yaz demeden, toz toprak demeden, kasabamızı hakettiği en güzel yerlere getirmek için gecemize, gündümüze kattık çalıştık. Bu uzun süre boyunca bana duyduğunuz güven, verdiğiniz destek, ettiğiniz dualar için, sizlere şükran duyuyor, gönülden teşekkür ediyorum.

Şimdiye kadar ki çalışmalarımız Ak Parti Genel Merkezimizce araştırılmış, incelenmiş ve Yazıhüyük Kasabamızdaki çalışmalarımız, il ve İlçelerimizde örnek gösterilmiş ve kasabamız ve şahsım takdirle karşılanmıştır. Kasabamızda yapılan temayül yoklamalarında da Değerli Halkımızın yüksek teveccühleriyle tekrar aday gösterilmem istenmiştir. Bu süreçte Ak Partimizin belde, ilçe ve il teşkilatları, milletvekilleri ve genel merkez yöneticilerinin değerlendirmeleri sonunda tekrardan belediye başkan adayı olarak gösterildim.

Bana gösterdikleri güven duyguları için; başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'ye, Nevşehir milletvekillerimize, partilerimizin il ve ilçe ve belde teşkilatlarına teşekkür ediyorum.” dedi

YAPTIĞI PROJELERDEN BAHSETTİ

5 yılda yaptığı projelerden bahseden Çavdar, “ 5 yıl önce yine buradan konuşmuştuk. Sizlere yaptığımız ve yapacağımız projelerimizi anlatmıştık. Sözler vermiştik. Allah nasip etti, bizleri sizlere karşı mahcup etmedi verdiğimiz sözleri tek tek yerine getirmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Kasabamızda söz verdiğimiz gibi taş döşenmedik cadde ve yol bırakmadık. Sıcak Asfaltı Yazıhüyük Kasabamıza getirdik. Kentsel Dönüşüm Projesi Kapsamında Devletimizin desteğiyle kasabamıza çok sayıda iş Yerleri kazandırdık. Kasabamızın korkulu rüyası sel afetinden kurtulduk. 4 km uzunluğunda, 30 metre genişliğinde kasabamız bağlar mevkiine "Kuşaklama Kanalını" devletimizin desteğiyle, sizlerin duasıyla gerçekleştirmiş olduk. Sevgili Gençlerimizin yoğun isteği üzere, Halı Saha ve Spor Tesislerimizi ve Kafeterya Binamızı Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Desteğiyle kasabamıza kazandırdık.

Alışveriş Merkezlerimizle, Düğün Salonumuzla, Osmanlı Kahvehanemizle, Kültür Parkımızla kasabamızı bölgemizin cazibe merkezi yaptık. -Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Yazıhüyük Kasabamızda 120 adet Metruk Binayı Belediye imkanlarımızla yıkım çalışmalarını ve enkaz temizleme çalışmalarını yaparak kasabamızın çehresini değiştirdik.

Geçen dönem söz vermiş olduğumuz 10 derslikli tam donanımlı Alparslan Mahallesi ve Polatkan Mahallesini kapsayan "Muhsin Yazıcıoğlu İlkokulu" na kavuştuk. Cenaze hizmetlerimizde Büyükşehir Belediyelerine örnek olacak seviyelere ulaştık. Nakil aracımızla, morguyla, yıkamasıyla, taziye çadırıyla, mezarlık bakımlarıyla profesyonel Cenaze Hizmetleri ekiplerimizle bölgemizde örnek olduk.

Kasabamızda güvenlik amaçlı 7-24 saat Mobese Kamera Sistemlerimizi kurdurarak, Değerli Halkımıza 36 noktada hizmet vermekteyiz. Bölgemizin en kaliteli suyunu Bağlar Mevkiinden 9 km ana boru hattı, 98 km evlerimize kadar Ana Şebeke Hattı döşenerek en kaliteli suyu, en ucuza vermenin mutluluğunu hep birlikte yaşadık. Aynı zamanda Yeni projemiz kapsamında su depomuza Güneş Enerji Paneli kurdurarak, ileriki günlerde sularımız vatandaşlarımıza daha da ucuza verilecektir. Nevşehir'in Tek Halk Ekmek Fabrikasını Yazıhüyük Kasabamıza kazandırdık.” İfadesine yer verdi.

“HERKES HAYAL EDER, YAZIHÜYÜK KASABASI YAPAR.”

Çavdar, ayrıca bütün belediyeler bizleri örnek aldı. Herkes hayal eder, Yazıhüyük Kasabası yapar diyerek, “  Burada Dikkatlerinizi çekmek istiyorum.! Türkiye Genelinde Seçim sürecine girdik. Bütün belediyeler bizleri örnek aldı. Nevşehir Belediyesi başta olmak üzere bütün seçim vaatlerine bakın, Yazıhüyük  Belediyesi örnek gösterilmiş. İI, İlçe ve Kasabalar Halk Ekmek Fabrikası yaptıracağının sözlerini vermişlerdir. Buradan şunu söylemek istiyorum: Herkes hayal eder, Yazıhüyük Kasabası yapar. Ben bunun bilincindeyim ve belediye başkanı arkadaşlarımda bizlerden sürekli bu konuda, övgüyle bahsederler. "Hep bizden bir adım öndesin derler."

Biz tecrübemizi bilgimizi birikimimizi kasabamızın gelişmesinden güzelleşmesinden yana hep projeler geliştirdik, planlar yaptık ve hepsini de Devletimizin desteğiyle Değerli Halkımızın desteğiyle, Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımın Desteğiyle, birbirinden değerli Belediye Personeli Ekip Arkadaşlarımın desteğiyle tablo gibi hizmetler, dev eserler Yazıhüyük Kasabamıza kazandırmış olduk.

Halk Ekmek Fabrikası deyince Fabrikamızda çalışan profesyonel ustamız ve çalışan personellerimiz, Yazıhüyük Kasabamıza birinci sınıf ekmek üreterek, Değerli Halkımızın büyük beğenisini almışlardır. Kendilerini buradan tebrik ediyorum. Bu vesileyle Halk Ekmek Fabrikamızda üretilen ekmekler, bölgemizde örnek olmuştur. Günlük Yazıhüyük Kasabamıza ekmek almak için dışarıdan gelen vatandaş sayısı 1000'lere ulaşmıştır. Bu güzel hizmeti siz değerli halkımıza sunmakta, bizlere nasip oldu. MUTLUYUM GURURLUYUM.!” Açıklamasında bulundu

YAPACAĞI PROJELERDEN BAHSETTİ

Çavdar, devam eden projelerinden ve yapacağı projelerden bahsederek, “  Yine çoğu il ve ilçelerde olmayan 2000 metrekare Pazar Yerine kavuşuyoruz. Alt Yapısı, Üst Yapısı ve Kaba inşaatı tamamlanmış olan Pazar Yerimizin hizmete sunulmasına çok az bir zaman kaldı. Pazar yerimiz haftanın 7 günü Değerli Halkımıza Hizmet verecek şekilde çalışmalarımız kısa sürede tamamlanacaktır. Çevresine Ziraat Bankası, İş Bankası ATM'leri, çeşmeler, lavabolar ve Güvenlik amaçlı Zabıta Amirliği binası yapılacaktır. Yine güzel bir projemiz, halkımızın çok istediği özellikle “Bağ Evleri" projemiz var. Alt yapısını oluşturduğumuz, yol güzergahlarını belirlediğimiz, elektrik ve su alt yapısının başlayacağının müjdesini vermek istiyorum. Herkes bundan sonra Bağlarına ev yaptıracak şekilde çalışmalarımız devam etmekte olup, aynı zamanda vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir ortamda pikniklerini yapabilecekleri, 40.000 metrekare Mesire Alanı oluşturuyoruz. Kasaba Halkımıza Hayırlı olmasını diliyorum. “ dedi

“BELEDİYEMİZİN BÜYÜYEN BÜTÇESİNİ DEĞERLİ HALKIMIZA YANSITTIK”

Yazıhüyük Belediyesinin büyüyen bütçesini  vatandaşlara yansıttıklarını dile getiren Çavdar,”  Sizlerin de malumudur ki, Yazıhüyük Belediyemizin büyüyen ekonomisini yıllardır, sizlere yansıtmaya çalıştık. Sağ olun sizler hep belediyemizin yanında oldunuz, her hizmetimizde hemen bizlere destek verdiniz. Bizler de belediyemizin büyüyen bütçesini Değerli Halkımıza yansıtmak istedik.

Ulaşımda içme suyunda, Düğün Salonumuzda, Osmanlı Kahvehanemizde, Spor Tesislerimizde ve ekmek fiyatlarımız da çevreye köy ve kasabalara bakınca en az %70 oranında indirimler yaptık. Düğün salonunun, ekmeğin, suyun ulaşımın kasabamızda ucuz olduğunu biz biliyoruz ve bilinçli yapıyoruz. Her hizmetimizden, her ferdimizin yararlanmasını istiyoruz. Kiminin parası, kiminin duası diyoruz.

Değerli Yazıhüyük Halkı Konuşmamda bana verilen sürenin dolması nedeniyle,2. Konuşmamda Gelecek Dönem Allah  nasip ederse, 1 Nisan gününden itibaren Yazıhüyük Kasabamıza yapacağımız yeni projelerimiz, yeni hizmetlerimizin açıklamalarını yapacağımız bir konuşma olacaktır.Hepinizin ilgisine alakasına sonsuz teşekkür ediyor. Hepinize hayırlı ramazanlar, hayırlı iftarlar diliyorum. Muhabbetle tüm Yazıhüyük Kasabası Halkımıza Selamlarımı, Sevgilerimi ve Saygılarımı sunuyorum Allah'a emanet olun.” İfadesine yer verdi.

# CENGİZ ÇAVDAR İLE İLİŞKİLİ:
# YAZIHÜYÜK İLE İLİŞKİLİ:

27 Mar 2024 - 12:00 Nevşehir/ Derinkuyu- Gündem

Mahreç  Yasin Şahin

Son bir ayda nevsehirkenthaber.com sitesinde 889.860 gösterim gerçekleşti.göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nevşehir Kent Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nevşehir Kent Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Nevşehir Kent Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Nevşehir Kent Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Nevşehir Markaları

Nevşehir Kent Haber Gazetesi, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 212 43 10
Reklam bilgi


Anket Özkonak'ta senin oyun kime?
Tüm anketler