T.C.KOZAKLI SULH HUKUK MAHKEMESİ

T.C.KOZAKLISULH HUKUK MAHKEMESİSayı :2019/280 Esas 14/02/2023 Davalı : Serpil YükselİLAN METNİDavacı Sevim Zorlu vekili tarafından davalılar Serpil Yü...

T.C.KOZAKLISULH HUKUK MAHKEMESİ
Sayı :2019/280 Esas 14/02/2023 Davalı : Serpil Yüksel
İLAN METNİ
Davacı Sevim Zorlu vekili tarafından davalılar Serpil Yüksel ve diğerleri hakkında mahkememize açılan ortaklığın giderilmesi davasının yapılan yargılama sırasında:
Davalı ( 48283168314 TC kimlik nolu ) SERPİL YÜKSEL’ in tüm aramalara rağmen tebligata yarar açık adresinin tespit edilemediğinden, dava dilekçesinin ve alınan bilirkişi raporlarının ilanen tebliğine karar verilmiş olmakla;
Dava konusu Nevşehir ili, Kozaklı ilçesi, Altunsu mahallesi sınırları içerisinde bulunan 354 ada 7 Parsel sayılı taşınmazın ortaklığının giderilmesine ilişkin davacı Sevim Zorlu tarafından dava açıldığı, 7201 sayılı Tebligat Kanunu’nun 35/4. maddesi uyarınca dava dilekçesi ve eklerine karşı HMK'nın 317/2. maddesi gereğince cevap süresinin tebliğden itibaren 2 hafta olduğu veHMK'nın 128. maddesi gereğince süresi içerisinde cevap dilekçesinizi vermediğinizde davacının dava dilekçesinde ileri sürdüğü vakıaların tamamını inkar etmiş sayılacağınız ayrıca, HMK'nın 318. maddesi gereğince, cevap dilekçesi ile birlikte tüm delillerinizi açıkça ve hangi vakıanın delili olduğunu da belirterek bildirmeniz, elinizde bulunan delillerinizi dilekçenize eklemeniz ve başka yerlerden getirilecek belge ve dosyalar için de bunların bulunabilmesini sağlayan bilgilere dilekçenizde yer vermek zorunda olduğunuz, bildirmediğiniz takdirde yokluğunuzda karar verileceği hususunda iş bu dava dilekçesi yerine geçerli olmak üzere ilanen tebliğ olunur. Ayrıca dava konusu Nevşehir ili, Kozaklı ilçesi, Altunsu mahallesi sınırları içerisinde bulunan 354 ada 7 Parsel sayılı taşınmaz ile ilgili mahkememizce yapılan keşif neticesinde aldırılan 09/05/2022 tarihli fen bilirkişi raporuna göre dava konusu taşınmazın tapuda kayıtlı yüzölçümünün 537,60 m2 ve cinsinin bir katlı kargir ev ve arsası olduğu, 03/06/2022 tarihli İnşaat mühendisi ve Gayrimenkul değerleme uzmanı bilirkişi raporuna göre dava konusu taşınmazın dava tarihi itibariyle toplam değerinin 180.445,71 TL olduğu, taşınmazın hisse, hissedar adedi,3194 sayılı İmar Kanunu ve Yönetmeliklerine göre ifraz ve taksimi aynen veya ivaz ilavesi yoluyla mümkün olmadığından hissedarlar arasında taksiminin satış sureti ile mümkün olabileceği kanaatine varıldığı belirtilmekle bilirkişi raporuna karşı HMK'nin 281 maddesine göre bilirkişi raporunun, tarafınıza tebliği tarihinden itibaren iki hafta içinde, raporda eksik gördüğünüz hususların, bilirkişiye tamamlattırılmasını; belirsizlik gösteren hususlar hakkında ise bilirkişinin açıklama yapmasının sağlanmasını veya yeni bilirkişi atanmasını mahkemeden talep edebileceğiniz, Bilirkişi raporuna karşı talebin bu süre içinde hazırlanmasının çok zor veya imkânsız olması ya da özel yahut teknik bir çalışmayı gerektirmesi hâlinde yine bu süre içinde mahkemeye başvurarak sürenin bitiminden itibaren işlemeye başlamak, bir defaya mahsus olmak ve iki haftayı geçmemek üzere ek süre verilebileceği hususunda iş bu husus bilirkişi raporları yerine geçerli olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

#ilangovtr

Basın No ILN02010446

29 Mar 2024 - 00:00 - Resmi İlanlar

Son bir ayda nevsehirkenthaber.com sitesinde 914.184 gösterim gerçekleşti.göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nevşehir Kent Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nevşehir Kent Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Nevşehir Kent Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Nevşehir Kent Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Nevşehir Markaları

Nevşehir Kent Haber Gazetesi, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 212 43 10
Reklam bilgi


Anket Özkonak'ta senin oyun kime?
Tüm anketler