Nevşehir'de Kemikkıran dönemi

Nevşehir AK Parti 7. Olağan Kongresi büyük bir coşku ile yapıldı. İğne atsan yere düşmeyecek kalabalığın olduğu kongre sonunda Ali Kemikkıran dönemi başladı.

+9
Video için play'e tıklayın

AK Parti 7. Olağan kongresi Damat İbrahim Paşa spor salonunda yapıldı. Kongreye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İzmir’den canlı olarak bağlanırken, salonda Belediye eski Başkanlarından Hasan Ünver Rasim Arı haricinde herkes vardı. Salonun tıklım tıklım dolduğu kongrede yeni Başkan Ali Kemikkıran’ın konuşması büyük alkış aldı. Ayrıca yapılan tüm konuşmalarda verilen birlik ve beraberlik mesajları da dikkatlerden kaçmadı.

Parti bünyesinde aşk ile çalışacaklarını ifade eden Yeni Başkan Kemikkıran, “AK Parti’mizin en büyük özelliği sürekli kendini yenileme, tazeleme, büyütme ve geliştirme yeteneğine sahip olmasıdır. Kongremiz ile birlikte aramıza yeni katılacaklar ile ailemizi daha da büyüteceğiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise canlı bağlantı sonunda AK Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Kemikkıran’ı tebrik ederek başarılarının devamının diledi.

Damat İbrahim Paşa Spor Salonunda saat 12:30’da başlayan kongreye; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Gençlik Spor eski Bakanı Suat Kılıç, Adana Eski Milletvekili Ahmet Zembilci, Ak Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe, Niğde Milletvekili Yavuz Ergun, Selim Gültekin, İstanbul Milletvekili Mücahit Arınç, Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal,  BBP Nevşehir İl Başkanı Yılmaz Osma, MHP’li Kavak Belediye Başkanı Feridun Bağcı, Kaymaklı Belediye Başkanı Harun Çekiç, Tatlarin Belediye Başkanı Ercan Selvi, Eski Nevşehir Milletvekilleri Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider ve Rıdvan Köybaşı, Eski Belediye Başkanı Atilla Seçen, ilçe ve belde belediye başkanları, ilçe ve belde İl Başkanları, yöneticiler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

“CUMHURBAŞKANIMIZ GİBİ DİK DURACAĞIZ”

Sahnede ilk söz hakkı alan Eski İl Başkanı M. Rauf Yanar oldu. Her daim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gibi dik durmaya devam edeceklerini ifade ederek, katılımcıları selamladı.

Çocukluğundan itibaren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davasına hizmet ettiği için şükrettiğini söyleyen Eski Başkan Yanar, “Daha nice seçim ve kongrelerde birlik ve beraberlik içerisinde olmaya devam edeceğiz. Rabbime sizler gibi yol arkadaşları nasip ettiği için şükrediyorum. Canı gönülden inanıyorum ki bu bayrağı benden sonra devralan Ali Kemikkıran ağabeyim bayrağı daha ileri taşıyacaktır. Bu can bu bende olduğu sürece, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde ve emrindeyim.” dedi.

“AŞK İLE ÇALIŞACAĞIZ”

Parti bünyesinde aşk ile çalışacağını ifade eden Yeni Başkan Ali Kemikkıran, “Büyük bir güçlü Türkiye sevdası ile yola çıkan, Işığı ile yarınları aydınlatan Ak Parti’nin 7. Olağan İl Kongresini yapmanın mutluluğu içerisindeyiz. Burada herkesin hem büyük meselesi sorumluluğunu Üstlendiğimiz kutlu davaya hizmet etmektir. Bu şiar ile yorulmadan aşk ile çalışacağız.  AK Parti’mizin en büyük özelliği sürekli kendini yenileme, tazeleme, büyütme ve geliştirme yeteneğine sahip olmasıdır. Kongremiz ile birlikte aramıza yeni katılacaklar ile ailemizi daha da büyüteceğiz. Partimizin kuruluşundan bu yana hizmet etmiş hiçbir arkadaşımızı bu ailenin dışında bırakmayarak ahde vefayı asla ihmal etmeyeceğiz. Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023-2053 hedefleri doğrultusunda çalışacağız. “ dedi.

“BÜYÜK COŞKU YAŞANDI”

Konuşmaların ardından İzmir’den Canlı konferans yolu ile bağlanan Kongreye bağlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nevşehirlileri selamladı. Selamlama esnasında büyük bir coşku yaşandı.  Kongrelerde görev üstlenecek isimleri ve yönetimini tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İzmir’de bizimdir, Nevşehir’de bizimdir, Hakkari’de bizimdir. Türkiye’nin bu büyük zenginliğini hazmedemeyenler, her dönemde bizimle uğraşmışlardır. Bu kirli zihniyet şimdi de kardeşliğimize saldırmaya çalışıyor. Şunun unutmasınlar ki bu kardeşliği asla bozamayacaksınız.” dedi.

CHP ve HDP’ye de konuşmalısında yüklenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’nin onurlu bir duruş sergileyerek terör örgütlerine karşı çıkması gerektiğini belirtti.

“GELECEK GENÇLERİN ELİNDEDİR”

“Biz Cudi’de varız, biz Gabar’da varız, biz Tendürekte varız, biz besler deresinde varız. Nerede terörist varsa o inde bizlerde varız. Oraları onlara mezar ettik.” diyerek terörle mücadelede ki başarılarına değinen Erdoğan, gençliğe de seslenmeyi ihmal etmedi.  ”Gelecek gençlerin elinde olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Gençlerimizin değerini ve kıymetini iyi bilelim” dedi.

"GÜZEL YARINLAR BİZİ BEKLİYOR"

Kongrede görevi devreden parti yöneticilerine teşekkür eden Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, Ali Kemikkıran ve ekibine de başarılar diledi.

Savran sözlerini şöyle sürdürdü;“Bugün de yine bir bayrağın devir teslim günü. Şu ana kadar Nevşehir teşkilatlarımızda görev almış, gecesini gündüzüne katmış, soğuk sıcak demeden koşturmuş Ak kadrolarımızdan Allah razı olsun. Şu anda, partimizi 2023 hedeflerine taşıyacak olan kadroların kongresini yapıyoruz. 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine yürüdüğümüz bu kutlu yolculukta görev alacak Ak kadrolar, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de halkımızla iç içe, gönül gönüle olup çalınmadık kapı, alınmadık gönül kalmayacak düşüncesiyle hareket etmeye devam edeceklerdir. Ak kadrolar, il ve ilçe teşkilatlarıyla, kadın ve gençlik kollarıyla sevgiyle, azimle, disiplinle, hevesle, liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açtığı yolda, bundan sonraki süreçte de aynı kararlılık içerisinde çalışmaya devam edeceklerdir. Bugünden itibaren bayrağı devralacak Ali Kemikkıran kardeşimize ve ekibine başarılar diliyorum. Bayrağı daha da yukarıya çıkarmak için var güçleriyle, heyecanla çalışacaklarına eminim. Sizler biliyorsunuz ama bir kez daha hatırlatmak isterim ki bizler her zaman teşkilatımızın yanındayız, emrindeyiz. Teşkilatımız ile birlik ve beraberlik içinde hedeflerimiz doğrultusunda bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Şehrimizi, ülkemizi hep birlikte güzel yarınlara taşıyacağız inşallah. Bir şölen havası içerisinde geçen kongremizin şehrimize, partimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum”

 

HASAN ÜNVER VE RASİM ARI YOKTU!

Kongre salonunda partiye gönül vermiş ve hizmet etmiş birçok ismi görmek mümkündü. Ancak Nevşehir Belediyesi eski Başkanları Hasan Ünver ve Rasim Arı'yı aradı, bulamadı. Bu ismin kongreye çağırılıp çağırılmadığını merak konusu oldu.

KONGREYE DAVULLU KARŞILAMA

AK Parti Nevşehir 7. Olağan İl Kongresi’ne gelen partililer çok sayıda davul ile karşılandı. Davulcular özellikle konuklardan bahşiş alabilmek için birbiriyle yarıştı.

KONGREYE ÇELENK YAĞDI

AK Partinin İl Kongresine yüzlerce çelenk gönderildi.

AK Parti Nevşehir 7. Olağan il kongresi Damat İbrahimpaşa Spor Salonunda yapılıyor.

Kongreye AK Partili belediye başkanlarının yanı sıra diğer siyasi parti il başkanları, belediye başkanları. STK temsilcileri tarafından yüzlerce çelenk gönderildi. Çelenkler spor salonunun girişine sırayla dizildi.

 

SALON TIKLIM TIKLIM DOLDU

AK Parti Nevşehir 7. Olağan il Kongresinin yapıldığı Damat İbrahimpaşa Spor Salonu tıklım tıklım doldu. Oturma alanları ilçelere göre ayrıldığı ve açılacak pankartların önceden belirlendiği dikkatlerden kaçmadı. Birçok katılımcı pandemiden dolayı salonda bu kadar kalabalığa müsaade edilmesine tepki gösterdi.

 

ALİ KEMİKKIRAN’IN LİSTESİ İŞTAH KABARTTI

AK Parti İl kongresinde 640 delege oy kullandı. Tek aday olarak giren Ali Kemikkıran’ın yönetim, disiplin, parti içi demokrasi hakem kurulu ve büyük kongre delege adayları belli oldu. Yoğun katılımla yapılan il kongresinde yeni başkan Ali Kemikkıran’ın listesi iştah kabarttı. Ali Kemikkıran’ın yönetim kurulu asil üyeleri şu şekilde oluştu; Alper Aydemir, Hülya Belirir, Gözde Türker, Zübeyde Kıratlı, Ergül Korkmazer, Figen Şimşek, Kübra Elaçmaz, Mehmet Selman Kuzay, Osman Vergiveren, Mehmet Cingil, Medet Ay, Fatih İlalan, Haluk Köybaşı, Yasin Ayıkbaba, Serhat Sonugelen, Mustafa Erdoğan, Tevfik Ekici, Salih Açıkgöz, Süleyman Özgün, Nurullah Uzer, Ersin Doğan, Fatih Güneş, Mehmet Cingil, Fatih Ceran, İİlhan Esenoğlu, Gökmen Yamangil, Gökhan Doğru, Mustafa Doğan, Serhat Cantekin, Ali Rıza Kalcı, Mehmet Topatan, İbrahim Köylü, Ahmet Kutlugün, Ercan Şaban Kolaybulan, Kadir Pınarbaşı, Ömer Uygunol, Savaş Sertbakan, Ergün Elmacı, Semra Sıla Sayın yer aldı.  

 

YÖNETİM YEDEK ÜYELER

Yedeklerde ise, Gürsel Akpınar, Rıfat Gül, Yasin İnanır, Murat Gürbüz, Adnan Olgun, Ayşegül Uz, Necip Subaşı, Abdullah Tan, Merve Hatipoğlu, Salih Köybaşı, Hasan Özdemir, Yaşar Çeşme, Ceyan Bildirici, Uğur Korkmaz, İlhan Altun, Meltem Bektaş, Mahmut Çelikel, Fatih Uçar, Caner Çetinel, Selamı Irmak isimleri yer aldı.

 

22 Şub 2021 - 15:20 Nevşehir/ Nevşehir- Siyaset

Son bir ayda nevsehirkenthaber.com sitesinde 904.291 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nevşehir Kent Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nevşehir Kent Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Nevşehir Kent Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Nevşehir Kent Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Nevşehir Markaları

Nevşehir Kent Haber Gazetesi, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 212 43 10
Reklam bilgi


Anket YENİ BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN?