banner21

3. İCRA DAİRESİ 2019/24388 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

3. İCRA DAİRESİ 2019/24388 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

09 Kasım 2019 Cumartesi 10:41
16 Okunma
3. İCRA DAİRESİ 2019/24388 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. NEVŞEHİR

3. İCRA DAİRESİ 2019/24388 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri        : Nevşehir İl, Merkez İlçe, 3188 Ada, 2 Parsel, GÜZELYURT Mahalle/Köy, Söz konusu Taşınmaz Nevşehir İli İmar Planında ayrık nizam                     6 kata müsadeli konut alanında taks:0,30 kaks:1,80 yapılaşma şartlarına sahiptir. Hali hazırda parsel üzerinde yapı olmadığı görülmüştür.                      Taşınmaz geometrik olarak amorf bir şekle sahip olup topografik olarak az eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Taşınmaz kuzey ve                         doğusundan yola cephelidir. Borçlunun hissesi 49835/159193 tür Yüzölçümü        : 1.591,73 m2 Kıymeti            : 448.458,65 TL KDV Oranı        : %18 Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydındaki gibidir. 1. Satış Günü        : 12/12/2019 günü 14:10 - 14:15 arası 2. Satış Günü        : 07/01/2020 günü 14:10 - 14:15 arası Satış Yeri        : KAPUCUBAŞI MAH. YENİ KAPALI SEBZE PAZARI ALTI OTOPARK GİRİŞİ YANI BELEDİYE MEZAT SALONU NEVŞEHİR

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------   

 Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden     elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. 2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.) 3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/24388 Esas sayılı dosya         numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/11/2019                                            (B-359)

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner26

banner4

banner9