Ant-Man, Kapadokya'da çekiliyor

Katıldığı bir canlı yayında sinema ve tiyatrolarla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Türkiye’de çekimleri devam eden Hollywood yapımlarıyla ilgili de bilgiler paylaştı. Bakan Ersoy, büyük bütçeli uluslararası filmlerin Türkiye’de çekilmesinin yerel sektöre de büyük katkı sağladığını ifade etti.

Ülkemizde çekimleri devam eden bir başka Hollywood yapımından daha bahseden Bakan Ersoy, “Büyük bütçeli uluslararası filmler bunlar. Türkiye'ye geldikleri zaman bütçenin büyük bir kısmını da Türkiye'de kullanıyorlar. Hem sinema sektörünü desteklemiş oluyorsunuz hem de ülkenin tanıtımında kullanıyorsunuz. Buradaki prodüksiyon firmalarında Türk oyuncular da oluyor. 

Figüranından tutun en üst seviyedeki oyuncu da görev alabiliyor. Yerel prodüksiyon firmaları da iş yapıyorlar. En son çekilen film, 60 milyon dolarlık bütçeli bir film. Yaklaşık 10 milyon doları Türkiye'de harcanıyor. Sanayi sitesindeki ustadan tutun da oyunculara kadar birçok kişi bundan etkileniyor. Şu an ' Ant-Man' var, o da Kapadokya dahil birçok bölgede çekiliyor” dedi.

- Nevşehir Kent Haber Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.nevsehirkenthaber.com/haber/7225541/ant-man-kapadokyada-cekiliyor