Kale etrafında fuhuş tuzağı bozuldu

Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince Raşitbey Mahallesi Nevşehir Kalesi Kayaşehir Hömerti Sokak üzerinde park halinde bulunan 50 plakalı araçta şüpheli T. T. ile S.K. isimli şahısların araç içerisinde uygunsuz vaziyette görülmesi üzerine şahıslarda arama ve sorgulama yapıldı.

Erkek şahıs T.T.’nin telefon ile ismini K. olarak bildiği bayan ile görüştüğünü başka bir bayanı kendisine yönlendirdiğini ve bayanı bir market önündün aldığını ve 200 TL para karşılığında cinsel ilişkiye girdiği beyan ettiği ortaya çıktı.

Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda fuhşa teşvik, aracılık veya zorlama suçunu işleyen şüpheli şahıslara ait olan telefon hatları ile ilgili olarak yapılan araştırmalarda hatların bayan B.T.  tarafından kullanıldığı ayrıca olaya B.T.’un eşi olan A.T.’un da iştirak ettiği tespit edildi.

Olay hakkında Nöbetçi Cumhuriyet Savcının talimatları doğrultusunda; T.T. hakkında  Hayasızca Hareketler suçundan adli işlemleri başlatılmış, S.S. bayan şahıs hakkında Fuhşa Teşvik, Aracılık veya Zorlama suçundan adli işlemleri başlatıldı.

A.T. isimli şahıs hakkında ise fuhşa teşvik, aracılık veya zorlama suçundan şüpheli olarak adli işlemleri başlatılmış eşi B.T. ise gözaltına alınarak mevcutlu olarak sevk edilmiş olduğu Adli Makamlarca adli kontrol şartı ile serbest bırakılarak adli işlemleri başladı.

- Nevşehir Kent Haber Gazetesi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.nevsehirkenthaber.com/haber/7941048/kale-etrafinda-fuhus-tuzagi-bozuldu