Ürgüpspor basına tanıtıldı

Nevşehir tarihinde ilk kez Voleybol 1. Ligi’nde mücadele edecek olan Ürgüpspor yeni sezon öncesi yönetim, teknik heyet ve sporcuları ile Nevşehir basının karşısına çıktı.

Ürgüpspor için yapılan tanıtım toplantısına Ürgüpspor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Halis Aydoğan, Ürgüpspor As Başkanı Mehmet Dinler, Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Öz,  Sportif Direktörü Mehmet Tolga Karaca, Ürgüpspor antrenörü Metin Alak, sporcular ve basın mensupları katıldı.

Yeni sezona yarın sahasında oynayacağı İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçıyla başlayacak olan Ürgüpspor, bu karşılaşma öncesi Nevşehir’de görev alan basın mensupları ile bir araya geldi.

“Başarımızı taçlandırmak istiyoruz”

Toplantıda konuşan Ürgüpspor Başkanı Mehmet Halis Aydoğan, geçen sezon yaşadıkları şampiyonluğu bu sezon yaşayacakları başarılarla taçlandırmak istediklerini ifade ederek, “ Umut ediyoruz k i 2021-2022 Sezonu’nda Ürgüpümüzü bölgemizi Kapadokyamızı en güzel şekilde temsil ederek gençlerimize spor sevdirmek amacıyla başladığımızı bu yolda güzel adımlar la ilerleyeceğiz. Hem Ürgüpümüzden olsun hem de daha önce takımımız da oynamış olan genç arkadaşlarımız ile birlikte, yıllardır voleybolu sevdirmeye çalışan Metin hocamızın önderliğinde bu sene başarılı olmayı diliyoruz. İnşallah bu sezonda geçen sezon yaşadığımız şampiyonluk gibi bir başarı ile taçlandırmak istiyoruz.” dedi.

“Tüm Nevşehir’i temsil ediyoruz”

Ürgüpspor As Başkanı Mehmet Dinler, ise sadece Ürgüp’ü değil tüm Nevşehir’i temsil ettiklerini vurgulayarak, her zaman olduğu gibi taraftar ve iş insanlarının desteğine ihtiyaç duyacaklarını kaydederek, “Nevşehir özelinde ilk defa bir spor kulübü Erkekler Voleybol 1. Ligi’nde temsil ediliyor. Sadece Ürgüp’ü değil tüm Nevşehir’i temsil edeceğiz. Kendisi ayakları üzerinde durmaya çalışan bir kulübüz. Tabi ki taraftarımızın ve iş insanlarımızın desteğine her zaman olduğu gibi ihtiyaç duyacağız” dedi.

“Pandemiden etkilenmedik”

Ürgüpspor Voleybol takımı antrenörü Metin Alak, geçen sene tün Dünyayı kasıp kavuran pandemiden kendilerinin etkilenmediğini kaydederek “Geçen yılı çok güzel geçirdik. Takım arkadaşlarıma, yönetimime ve Ürgüp halkına çok teşekkür ediyorum. Yarın bizim için yeni bir sezon ve ufuk başlıyor.  İnşallah hazırız.  Geçen sene çok Türkiye gibi çok kötü bir pandemi vardı. Biz hiç etkilenmedik nasıl olduysa. Enteresan bir şekilde. Çok güzel ilerledik ve sonuca ulaştık. İnşallah bu senede çok güzel olur. Hem yönetim, hem Ürgüp halkı, hem de mesai  arkadaşlarım olan ve sporcularımla her şey çok güzel olur ve çok güzel geçer” diye konuştu.

“Teşekkürü sahada etmek istiyoruz”

Kaptan Çağlar Aksoylu, bu zamana kadar kendilerine destek olanlara sahada iyi sonuçlarla karşılığını vererek teşekkür etmek istediklerini ifade ederek, “Geçen sezon çok güzel bir sezon geçirdik. Bende buradaydım. Arkadaşlarımızın da bir çoğu burada. Sadece 2-3  tane yeni arkadaşımız var . Geçen seneki başarılı ekipteki kemik kadro ile hep beraberiz. Bu senede inşallah geçen seneki hırsla ve aynı başarı sevinciyle bitireceğimizi düşünüyorum. Bizde bu zamana kadar destekleyenlere, yarından itibaren sahada karşılığını vererek teşekkürümüzü yapmak istiyoruz” dedi  

- Nevşehir Kent Haber Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.nevsehirkenthaber.com/haber/7949092/urgupspor-basina-tanitildi