Nevşehir’de ev fiyatlarına yeni zam!

Yüzölçümü olarak birçok ilden küçük Nevşehir’de son zamanlarda ardı ardına gelen zamlar ev sahibi olmak isteyen ailelerin belini büktü. Pandemi bahanesi ile yüzde 150’lere zam yansıtılan ev fiyatlarına son haftalarda yenisi eklendi. Geçtiğimiz aylarda  250 bin TL’ye satışa çıkartılan daireler şimdilerde 380 bin TL’yi gördü. Fiyatların neye bağlı yükseldiğine bir anlam veremediklerini ifade eden vatandaşlar durumu “Artık artan fiyat geri düşmez. Korkarız yıl başından sonra yeni bir zam daha yansıtılmasın” şeklinde yorumladı.

Fiyatların bu denli yüksek olmasında ki ana nedenin biran önce ortaya çıkartılmasını ve bu gidişata dur denilmesini isteyen kiracılar, “Geçmiş yıllarda borçlanıp ev almadığımız için çok pişmanız. Şimdiki fiyatlara baktığımızda geçen yıl daireler bedavaya satılmış. Nevşehir şehir merkezinde fiyatlar ciddi oranda yükseldi. Bu durum moralimizi çok bozuyor. İnşallah fiyatlar eski seviyelere geriler. Yoksa halimiz perişan.” dediler.

SORUMLUSU KİM?

Fiyatların günü gününü tutmadığı şu sıralar insanlar şehirde bunun sorumlusunun kim olduğunu araştırıyor. Büyükşehirlerde dahi bu kadar artmayan ev fiyatları Nevşehir’de neden tavan yaptı?,

Bu pahalılıkta emlakçıların payı var mı?, Şehrin gayrimenkul zenginleri fiyatlara etki ediyor mu?, Yılbaşında yeni zamlar gelecek mi? İşte tüm bu soruların cevabı insanlarca merak ediliyor.

- Nevşehir Kent Haber Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.nevsehirkenthaber.com/haber/7958584/nevsehirde-ev-fiyatlarina-yeni-zam