“Ekonomiye kur saldırısı yapılıyor” 

Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, A Haber Sabah Ajansı’ndan Erkan Tan’ın programına canlı yayın konuğu olarak katılıp, ekonomi hakkında konuştu.

Türkiye’ye ekonomiye kur üzerinden saldırı olduğunu ifade eden Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Bu konuda verilen mücadelenin yatırım, istihdam, üretim ve ihracata dayalı büyümeye ile kazanılacağını söyledi.

Ayrıca bu zorlu süreçten Türkiye alnını akı ile çıkacağını dile getiren Açıkgöz,  “Bu mücadeleyi yatırım, istihdam, üretim ve ihracata dayalı büyümeye ile kazanacağız.

Cumhurbaşkanımız gerçekten bu sıcak para hareketinde ve faizden para kazanmayı bir kenara bırakarak, yatırım, istihdam, üretim ve ihracatla Türkiye’yi büyütecek. Cumhurbaşkanımız her girdiği mücadeleden anlının akı ile çıkmıştır. Bu mücadeleden de Allah’ın izni ile anlımızın akı ile çıkacağız.” şeklinde konuştu.

 

“MÜREFFEH BİR TÜRKİYE’Yİ İNŞA EDİYORUZ”

AK Parti olarak müreffeh bir Türkiye’yi inşaat etmek için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz,  “Geriye baktığımızda bu zihniyet Türkiye’nin ilerlemesini ve yeniz ilişlerin yapılmasını engelleyen bir zihniyetle karşı karşıyayız. Türkiye bunların amacını biliyor. Biz kendi işimize bakıp müreffeh bir Türkiye’yi inşaat etmek için gece gündüz çalışacağız.

Cumhuriyet tarihi kurulduktan sonra İsmet İnönü’den beri bir istemezük, Türkiye’nin büyümesine gelişmesine engel bütün projelerini engellemek için gece gündüz çalıştılar ve çalışmaya devam ediyorlar. Aziz Milletimiz biliyor ki kendileri için hizmetkar olan ve Türkiye’yi büyüten her zaman yanında durdu, durmaya devam edecekler.” dedi.

“CUMHUR İTTİFAKI HEDEFLERİNE YÜRÜYOR”

Cumhur ittifakının dimdik ayakta olduğunun da altını çizen Açıkgöz, “Onların ülkemiz için yaptıkları bir proje olmadıkları için küfürle, tehditle, şantajla ve istemezüklere devam ediyorlar.  Biz cumhur ittifakı ile birlikte 2023,2071 hedeflerine durmadan devam edeceğiz. Bizim hedefemiz gençlere müreffeh ve hazır bir Türkiye bırakmak ve onun içinde gece gündüz çalışıyoruz. Bizim aziz milletimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a her zaman güvendi. Bütün zorlukları da onun dik duruşu ile hepsini aştık. Gezi olaylarını, 15 Temmuzları, Kobani olayları gibi bütün badireleri Recep Tayyip Erdoğan ve onun dik duruşu ile aziz milletimiz ona desteğini aştı. Bugünleri de inşallah hep beraber aşacağız.” dedi.

“KATARIN HER ZAMAN YANINDA OLDUK”

Erkan Tan’ın Katar ile yapılan anlaşma hakkında ki sorularını da cevaplayan Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Ülke olarak Katar’ın zor günlerinde her zaman yanlarında olduklarını ifade ederek “2 ülkenin dostane ilişkileri vardır” dedi.

Körfez ülkeleri, Müslüman ülkeleri ve hepsi kardeş olduklarını dile getiren Mustafa Açıkgöz, “Devletlerin küskünlüğü olmaz. Devletlerin çıkarları ve menfaatleri vardır. Çıkarlarını korumak içinde Cumhurbaşkanımız her zaman her platformda olduğu gibi ülkemizin menfaatlerini koruyor. Dün farklı ilişkiler olan ülke ile bugün farklı ilişkilere gelinebilir. Ama bizim bura da temel düsturumuz körfez ülkelerindeki kardeşlerimizle iyi geçinmek ve karşılıklı kazanma ortaya koymaktır.

Katar ile ilgili ilişkilerimizde, maalesef muhalefetin böyle bir ruh hastalığı var. Dün niye böyleydiniz, bugün niye böylesiniz diye abuk subuk yöntemler veriyorlar. Katarın biz zor günlerinde her zaman yanında olduk ve dostane ilişkilerimiz var.

Diğer ülkeler ile de olacaktır. Yarın bir gün Mısırla da ve başka ülkelerle de karşılıklı kazan kazan ilişkilerimiz devam edecektir. Türkiye bölgesinde önemli bir güçtür. Dolayısıyla Türkiye orta doğuda ve körfez ülkelerindeki bütün problemleri odağında ve çözümünde masada ve sahada olan bir ülkedir.

Yatırımın Müslümanı, Hristiyan’ı, dini, ırkı olabilir mi? Ama onların niyeti Türkiye’ye yatırım yapılmaması ve Türkiye’ye yatırım gelmemesidir.

Adamlar çıkıp Türkiye’ye niye bu kadar yatırım yapıyorsunuz. Tam hükümeti devirecekken, hükümeti ele almışken nasıl olurda Türkiye’ye yatırım yaparsınız da Türkiye’ye büyütürsünüz diye bir endişe ve kaygıları var. Bunların derdi Katar filan değil, bunların derdi Türkiye’ye yapılan yatırımlar. Bunlar yeminli Türk düşmanları ile beraber iş birliği yapan insanlardır.” dedi.

- Nevşehir Kent Haber Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.nevsehirkenthaber.com/haber/8811146/ekonomiye-kur-saldirisi-yapiliyor