Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı unsurları tarafından uyuşturucu madde ile mücadele kapsamında;

Gülşehir İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında icra edilen faaliyette, M.T. ve G.G. isimli şahısların üzerinde yapılan aramada kubar esrar isimli uyuşturucu ve uyarıcı madde ele geçirildi. Şüpheli şahıslar hakkında Gülşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından uyuşturucu ve uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak suçundan adli işlem başlatıldı.

Avanos İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında icra edilen faaliyette, E.T isimli şahsın evinde ve eklentilerinde yapılan aramada kubar esrar isimli uyuşturucu ve uyarıcı madde ile uyuşturucu madde kullanma aparatı ele geçirildi. Şüpheli şahıslar hakkında Avanos Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından uyuşturucu ve uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak suçundan adli işlem başlatıldı.

Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında icra edilen faaliyette, İ.Ç. ve Y.Ç. isimli şahısların üzerinde ve aracında yapılan aramada 69,36 gr. Sentetik Kannabinoid Bonzai)ve 0,74 gr. Metamfetamin isimli uyuşturucu ve uyarıcı madde ele geçirildi. Şüpheli şahıslar hakkında Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından uyuşturucu madde imal ve ticareti yapmak suçundan adli işlem başlatılmış, şahıslar sevk edildiği mahkemece tutuklanarak Nevşehir E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

- Nevşehir Kent Haber Gazetesi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.nevsehirkenthaber.com/haber/8872825/jandarmadan-uyusturucu-operasyonu