Başkan babasından örnek verdi

Nevşehir İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Mustafa Özdemir 1930’lu yıllarda babasının yaşadığı bir olayı takipçilerine anlatarak Kuran öğrenmenin engellenmeye çalışıldığını vurguladı.

İşte Başkan’ın yaptığı o paylaşım; “Rahmetli babam 1931 doğumlu idi. İlkokulu 3 yıl okuduktan sonra mezun oluyor. Ve köyün imamında kuran öğrenmeye başlıyor. Eşek sırtında denetimlere çıkan başöğretmen baskın yapıyor. Kuran öğreten imama hitaben “bak hoca Arap harfi okumak ve okutmak yasaktır. Tutanak tutarsam karakola gidişin olur gelişin olmaz” diyor. Ve babam bunları bizzat yaşayan kişi. Şimdi sen kiminle helalleşeceksin ey gılıçdaroğlu.”

“BABAMI HAPSE ATACAKLAR DİYE ÇOK KORKTUM”

Ayrıca Başkan Özdemir, başka bir paylaşımında da yine babasından örnek vererek bu kez 1980’li yıllara değindi. Babası ile Nevşehir caddelerinde yürürken bir anısına değinen Özdemir şunları dile getirdi; “1980 darbesi yeni olmuştu. Rahmetli babam elimden tutmuş Nevşehir caddelerinde yürürken bir polis yaklaştı ve babamın başındaki namaz takkesini alarak yırttı. O gün babamı hapse atacaklar diye çok korkmuştum.”

- Nevşehir Kent Haber Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.nevsehirkenthaber.com/haber/8964046/baskan-babasindan-ornek-verdi